27 Kasım 2011 Pazar

YENİ: " İskender Paydaş - Zamansız Şarkılar "

Zamansız Şarkılar
İSKENDER PAYDAŞ’TAN İLK VİDEO KLİP ‘’SENSİZ OLMAZ Kİ’’ YE GELİYOR…

   İskender Paydaş'ın yakında piyasaya çıkacak olan ‘Zamansız Şarkılar' albümünün ilk video klibi Kayahan’ın unutulmaz parçalarından biri olan ‘’Sensiz Olmaz Ki’’ ye çekildi.
   Zamansız Şarkılar albümünde Mustafa Ceceli’nin yorumladığı ‘’Sensiz Olmaz Ki’’ nin video klibi tam 15 saatlik bir çalışmayla gerçekleştirildi.
   Video klip çekiminde Paydaş ve Ceceli’nin parçanın normal temposundan iki kat daha hızlı performans göstermelerini gerektiren 50 kare çekim tekniği kullanıldı..

   Beş ayrı görsel efektin ilk kez bir arada kullanıldığı film tadında bir klip...
Klibin konseptine 1920'lerden kalma 90 yıllık hurda bir piyano eşlik ederken, fırtına, yağmur, ateş, yıldırım ve şimşek efektleri bir arada kullanıldı. Veli Kuzlu görüntü yönetmenliğinde Filmline’dan 40 kişilik bir ekiple gerçekleştirilen klibin yönetmeni ise Murad Küçük...

   “En zor şartlarda, en fırtınalı anlarda bize ayakta durma gücü veren sevgidir”...
Bu kadar romantik bir parçaya böylesine sert bir klip çekilmesiyle ilgili olarak İskender Paydaş ; “Sevginin bağlayıcılığı bize en zor şartlarda bile ayakta durabilecek gücü verir..Sevgilimizle, ailemizle, dostlarımızla olan sevgi bağı bizi ayakta tutar, en yıkılacağımız anlarda bile...Bu açıdan klipte bu zor şartları vurgulayan efektler kullandığımız bir konsept ortaya koyduk” dedi.
   İskender Paydaş “Zamansız Şarkılar” albümünün ilk klibi “Sensiz Olmaz Ki” yakın tarihte müzik kanallarında yer almaya başlayarak müzikseverlerle buluşacak…

1 yorum:

KAYAHAN 93 albümünün en beni derinden etkileyen şarkısının hep o şarkıyı taşıyabilecek birileri tarafından yeniden yorumlanmasını isterdim. Temiz kalpliymişim, çok doğru bir sese gitmiş şarkı. Hayırlı uğurlu olsun. O şarkı benim için önemlidir.

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi