23 Mart 2012 Cuma

YENİ: " Aktuğ Akınsel - Değişmişiz "

AKADEMİK KARİYERDEN MÜZİK SEKTÖRÜNE GEÇİŞ.. DEĞİŞMİŞİZ ALBÜMÜ İLE ROCK MÜZİĞİN YENİ YETENEĞİ ALTUĞ AKINSEL… 

   Küçük yaşta başladığı müzik kariyerine bir çok başarı sığdıran Altuğ Akınsel akademik kariyerinin ve başarılarının yanısıra ilk solo albümü "DEĞİŞMİŞİZ" adını verdiği çalışmasıyla dinleyicileriyle buluşuyor... Toplam 10 şarkının yer aldığı albümün 9 şarkısının söz ve müziği aynı zamanda aranjörlüğünü Altuğ Akınsel üstlendi. Albümün 9 numarada yer alan şarkısının söz ü ise Malhun Deniz Yıldız imzası taşıyor… Altuğ Akınsel ismi ilk olarak ; özellikle genç kitlenin beğeniyle takip ettiği Okan Bayülgenin sunduğu Medya Kralı isimli program ile tanındı. Yetenekleri ile Okan Bayülgenin de beğenisini kazanan genç müzisyen katıldığı programda Müzik Piyasanın ileriye dönük kalıcı bir müzisyen kazanacağının ilk sinyallerini verdi. 
ALBÜMÜN TAMAMI 1 DEFADA KAYDEDİLDİ…

    Müzikte doğallık fikrini savunan ‘’Altuğ Akınsel’’ bu fikri albüm kayıt aşamasınada taşıdı. Albümde yer alan şarkıların tamamı hücum kayıt tekniğiyle kaydedildi. Vokal kayıtlarıda bu fikre dahil edilerek sadece 1 kez kaydedilip mix aşamasına geçildi. 


ALBÜMÜN VİDEO KLİP ŞARKISINI DİNLEYİCİLER BELİRLEYECEK… 

   Albümün çıkış şarkılarından olan "Söz Konusu" ve "Değişmişiz" çok yakında radyo ve internet platformlarında yayınlanmaya başlayacak. Aynı zamanda dinleyicilerin beğenisi göz önünde bulundurularak bu iki parçadan birine kısa zaman içinde video klip çekilerek müzik kanalarında ve internette ki yerini alacak. Altuğ Akınsel 8 kişiden oluşan orkestra arkadaşlarıyla İstanbul’un sevilen mekanlarında verdiği konserlerle de kısa sürede izleyicilerin beğenisini kazandı... Yakın zamanda yer alacağı festival ve üniversite konserlerinde de daha geniş kitlelere müziğini ulaştırarak adından sıkça söz ettirecek. 

ALTUĞ AKINSEL KİMDİR? 

   Altuğ Akınsel, 1991 Yılında İstanbul'da doğdu. 7 Yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klarinet bölümünü kazandı ve Devlet Opera ve Balesi eski Klarinet Grup Şefi Orhan DOĞANER ile öğrenimine başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası'nın piyanist Farhad Badalbeyli ile Azerbaycan Devlet Filarmoni Salonu'ndaki konserlerinde görev aldı. 2009 Yılında İş Sanat Kültür Merkezinde Astor Piazzolla'nın Primavera&İnvierno Porteno adlı eserlerini İ.Ü.Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile solo olarak seslendirdi. 2010 Yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda "Yüzleşme" adlı oyunun müzik direktörlüğünü yaptı. 2011 Haziran'ında "Marmara Senfoni Orkestrası"nı kurdu ve müzik direktörlüğünü üstlendi. Marmara Senfoni Orkestrası’nın ilk konserinde konsept olarak Türk halk müziğini senfoni ile birleştirerek Kartal Belediyesinin Yaz Festivalinde,bir konser gerçekleştirdiler. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile Belfort'ta diğer ülkelerden de 5000'e yakın müzisyenin katıldığı Fimu 2011 Festivalinde yer aldı. Aynı zamanda Trt Belgesel kanalı için hazırlanan YILKI ATLARI adlı belgeselin müziklerini yaptı. 


0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi