23 Mart 2012 Cuma

YENİ: " Eşref Vakti - Gözlerinin 7 Rengi "


EŞREF VAKTİ 

VE "GÖZLERİNİN 7 RENGİ"

Fatih Ahıskalı ve Bekir Ünlüataer’in kurdukları EŞREF VAKTİ  farklı tarzlarıyla  son dönemin en çok dikkat çeken gruplarından biri oldu.
Eşref Vakti’nin radyolarda en çok çalınan parçaları “Sevda Yolları, Gözlerinin Yedi Rengi, Hasanım ve Tekirdağın Üzümü”  son dönemin en güzel eserleri arasında gösteriliyor. 

DİNLEYİCİLERDEN TAM NOT…
Eşref Vakti şarkıları ; Türk Müziği, halk müziği hem de popüler müzik katagorilerinde beklentilere cevap vermiş ve her tarz müzik dinleyicisinden tam not almıştır.


DİNLEYİCİLERİNE SÜRPRİZ;
 EŞREF VAKTİ YORUMUYLA AĞLA SEVDAM….

Bir çok sanatçıdan da destek alan Eşref Vakti özellikle Sezen Aksu’nun Harbiye Açık Hava 2011 konserlerinde konuk sanatçı olarak sahne almış ve sözleri Aysel Gürel’ e müziği Atilla Özdemiroğluna ait olan  Ağır Roman filminden de hafızalarımızda kalan  ‘’Ağla Sevdam ‘’eserini yorumlamış ve büyük beğeni  toplamıştır.
Sevenlerinin yoğun isteği üzerine ‘’Ağla Sevdam ‘ eserini ’ Gözlerinin 7 Rengi albümüne dahil edip,  diğer şarkılarında  yeni düzenlemelerinin yer aldığı albüm  ‘’Seyhan Müzik’’ etiketiyle yeniden piyasaya çıktı…

EŞREF VAKTİ SAHNESİNE YOĞUN İLGİ…

Eşref  Vakti Albümün yanı sıra ,bir çok ünlü bestekarın eserlerini de kendilerine has yorumuyla sahnelerine taşıyor.
Konserlerinde  Türk Müziği, Anonim ve güncel şarkılara da  yer vererek  , muhteşem bir sahne performansı sergiliyorlar.  Özellikle Bekir Ünlüataer’in sıra dışı sesi ve yorumu Eşref Vakti hayranlarını mest ediyor…Neredeyse bütü popüler albümlerde ud,cümbüş ve gitarıyla yer almış Fatih Ahıskalı, enstrümanistliğinin yanında farklı sesiyle de renk katıyor..

TRT MÜZİK’ DE EŞREF VAKTİ…

Her Çarşamba gecesi 23.00 – 00.30 arası TRT Müzik ekranında kendi isimlerini taşıyan televizyon programlarıyla da başarılarını ve  canlı performanslarını ekranlara da taşıdılar…
Eşref Vakti’nin  çarpıcı yönlerinden bir diğeri de  grup elemanlarının her birinin mükemmel bir müzikal geçmişi ve sahne virtüözü olmaları. 
Grupta yer alan sanatçılar: Bekir Ünlüataer (Solist), Fatih Ahıskalı ( Ud, Cümbüş, Gitar,Vokal)) Jarrod Cagwin (Davul - Perküsyon), Şükrü İnci (Klarnet), Eralp Görgün (Bas Gitar), Samet Çelikel (Kanun) ve Hakan Oral (Gitar,Vokal). 

YEPYENİ VİDEO KLİP ‘’GÖZLERİNİN 7 RENGİ’’

Eşref Vakti’nin albüme ismini veren Gözlerinin 7 Rengi isimli parçaya Cumali Çöp yönetmenliğinde dış mekan ve sahne performanslarının yer aldığı görüntülerden keyifli bir video klip çekildi.Müzik kanallarında yayınlanmaya başlayan klip izleyicilerin beğenisine sunuldu.

0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi