23 Mart 2012 Cuma

YENİ: " Fettahcan - Aklımda Kalanlar "

Bugüne kadar Türk müziğine kazandırdığı hitler dışında, yurtdışında da birçok projeye imza atan Fettah Can, unutulmayan 10 şarkısını bu albüm için seçti.
Geçtiğimiz yıl digital single olarak çıkardığı  “Sana Affetmek Yakışır “ ve “ Boş Bardak“ şarkıları ile radyoların en çok çaldığı isim olan Fettah Can, bu şarkılarla birlikte şimdiye kadar Işın Karaca, Hande Yener, Gülben Ergen, Levent Yüksel, Zeynep Casalini, Demet Akalın gibi isimlerden dinlediğimiz şarkılarını yeniden düzenleyerek, kendi yorumu ile bu albüme taşıdı. 
Albümün tamamı Marşandiz Stüdyoları’nda canlı kaydedilirken, düzenlemelerde Fettah Can ve Cem İyibardakçı imzaları yer almakta. “Aklımda Kalanlar”ın mix ve masteringi ise Tarık Ceran’a ait.
Fettah Can kendi söz ve bestelerinin yanı sıra Sezen Aksu, Alper Narman ve Cansu Kurtcu ile yazdığı şarkılara da yer verdi. "Aklımda Kalanlar" albümünün fotoğraflarını Burak Ertaş çekti. Albümün kartonetini ise genç ve başarılı tasarımcı Nilşah Ağaoğlu hazırladı.  
“Aklımda Kalanlar” albümünün ilk video klip şarkısı olarak “Mandalinalar” seçildi. Fettah Can, Brezilya/Rio’da gerçekleşen çekimlerde Burak Ertaş yönetmenliğinde kamera karşısına geçti.
Fettah Can’ın ikinci stüdyo albümü “Aklımda Kalanlar” Ahmet Çelenk yapımcılığında, Dokuzsekiz Müzik etiketiyle raflardaki yerini aldı.
Şarkılar:
 1. Mandalinalar
  Söz & Müzik : Alper Narman & Fettah Can
 2. Yalnızlık
  Söz & Müzik : Alper Narman & Fettah Can
 3. Sana Affetmek Yakışır Söz & Müzik :  Fettah Can
 4. Duvar
  Söz & Müzik : Sezen Aksu & Alper Narman & Fettah Can
 5. Bu Aşkın Katili Sensin
  Söz & Müzik : Alper Narman & Fettah Can
 6. Yanan Ateşi Söndürdük
  Söz : Cansu Kurtcu     Muzik: Fettah Can
 7. Evlilik Sandalı
  Söz & Müzik : Alper Narman & Fettah Can
 8. Alem Biliyor
  Söz & Müzik : Alper Narman & Fettah Can
 9. Milat
  Söz & Müzik : Fettah Can
 10. Boş Bardak
  Söz & Müzik : Fettah Can

0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi