2 Mayıs 2012 Çarşamba

Ahmet Koç & Gripin - Sus Söyleme Dijitalde Zirve!

AHMET KOÇ  “RENKLİ-TÜRKÇE”NİN İLK VİDEO KLİP ŞARKISI “SUS SÖYLEME” İLE DİJİTALDE DE 1 NUMARA.

Bağlama virtüözü, Türkiye’nin en önemli müzik adamlarından Ahmet Koç’un 7. stüdyo albümü “Renkli-Türkçe”, Avrupa Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı.
Albümden ilk video klip Ahmet Koç ve Gripin düeti “Sus Söyleme”ye çekildi. Şarkı gençler tarafından en çok tercih edilen şarkı olarak dijitalde 1 numaraya yerleşti.
Dünya müzik piyasasında yer edinmiş yerli-yabancı sayısız sanatçının albümlerinde prodüktörlük ve aranjörlük görevi üstlenen Ahmet Koç, 7.Stüdyo albümünü yayınladı.
Bugüne kadar yaptığı tüm albümlerde konseptler belirleyen, dünyaca ünlü starların şarkılarını bağlaması ile yeniden yorumlayan Ahmet Koç, “Renkli-Türkçe” adını verdiği bu albümde,solist düetlerinin yanı sıra yine enstrümantal eserlere yer verdiği bir repertuar hazırladı.


Gripin, Kibariye, Betül Demir ve Göksel “Renkli-Türkçe”de…  

Yaklaşık 2 yıllık bir çalışmanın bir ürünü olan Ahmet Koç’un yeni albümü “Renkli-Türkçe”de 4 düet, 5 enstrümantal  toplam 9 şarkı yer almakta. Düetler de ise Gripin, Kibariye, Betül Demir ve Göksel’in farklı performansları dikkat çekiyor.
Albümün ilk konuğu olan son dönemin en önemli rock gruplarından Gripin, sözleri Louis Aragon’a bestesi Zülfü Livaneli ye ait“Sus Söyleme” isimli şarkıda Ahmet Koçile birlikte yorumluyorlar. Bu işbirliği rock müzik ile bağlamanın ne kadar uyumlu olduğunu heyecanlı bir yorum ve icra ile gözler önüne seriyor. 
İlk video klip “Sus Söyleme” Dijitalde de 1 Numara…
Milyonlarca kullanıcısı olan Turkcell’in resmi müzik sitesinde en iyi ilk 100 şarkı içinde “Sus Söyleme” 1 numarada. Gençler “Sus Söyleme”ye gösterdikleri ilgi ile şarkıyı en çok dinlemede zirveye taşıdı. 
turkcellmuzik.com/#!/en-iyi-100/--/sarkilar/turkce  linkinden şarkıları ve liste sıralamasını görebilirsiniz.

Renkli-Türkçe” den öncelikle radyolar aracılığıyla ilk paylaşılan şarkı olan “Sus Söyleme”, aynı zamanda albümün ilk video klip şarkısı. Mustafa Uslu yönetmenliğinde Polonezköy’de at çiftliğinde çekilen video klipte Ahmet Koç ve Gripin performansları ile yer aldı. Yabancı modellerin görüntüleri ve animasyonlar eklenerek güçlü görsellerle oluşturulan “Sus Söyleme”nin videoklibi müzik kanalları dışında Avrupa Müzik ve MÜ-YAP’ın resmi youtube.com adresinden de izlenebilir.
Yapımcılığını Avrupa Müzik’in, prodüktörlüğünü Deniz Erdem ve Cengiz Erdem’in, müzik direktörlüğü ve aranjörlüğünü Ahmet Koç’un yaptığı “Renkli-Türkçe”den sürprizler devam edecek.

0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi