27 Mayıs 2012 Pazar

Twelve points "Sweden"

Kazanan İsveç!

    Azerbaycan' nın başkenti Bakü'de yapılan 57. Eurovision şarkı yarışmasında, 372 puanla İsveç adına yarışan Loreen, "Euphoria" diyerek muhteşem performansıyla birinciliği elde etti.
    Tam 18 ülkeden 12 tam puan alan İsveç'e yalnızca iki ülke puan vermedi. Sonuç olarak Euphoria, Eurovision tarihinde en yüksek ikinci puanı alan şarkı olmayı başardı. Şarkısı,  yorumu, sade ancak dikkat çeken dansları ile muhteşem performans ortaya koyan Loreen'i kutlarız.


    

   Ülkemiz adına "Love Me Back" şarkısıyla güzel bir performans sergileyen Can Bonomo ise 18.sırada sahne aldığı yarışmada 112 puan ile 7. oldu. Tek 12 puanı 'can' ülke Azebaycan'dan almamız dikkat çeken bir nokta olurken, çok nadir puan aldığımız İsrail'den bir puan gelmesini de "Bonom Etkisi"olarak yorumladık. 
Türkiye adına "Teşekkürler Can!" :)

   Bu sene de yarışmaya katılacak ekibi kısa zamanda hazırlanmaya zorlayan TRT'nin gelecek sene için seçilecek ekibe daha uzun biz zamanda hazırlanma imkanı vermesini ummaktayız...

   Yarışma'da dikkat çeken bir başka ülke ise Rusya oldu. Altı rus nineden oluşan grup performanslarından çok sevimlilikleri ile yarışmayı ikinci tamamladı. Bir diğer güzel performans Sırbistan 3.lükte kaldı. 
  1.    İsveç            : 372
  2.    Rusya           : 259
  3.    Sırbistan       : 214
  4.    Azerbaycan   : 150
  5.    Arnavutluk    : 146
  6.    Estonya        : 120
  7.    Türkiye       : 112
  8.    Almanya       : 110
  9.    İtalya           : 101
  10.    İspanya        :  97
Loreen "Euphoria" (İsveç) Can Bonomo "Love Me Back" 

0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi