1 Mayıs 2012 Salı

YENİ: " Aliye Mutlu - Bir Düş Kurdum "

ALİYE MUTLU ilk solo albümü “BİR DÜŞ KURDUM”

TÜM MÜZİK MARKETLERDE ve DİGİTAL SATIŞ PLATFORMLARINDA…

Bulgaristan doğumlu Aliye Mutlu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera-Şan bölümü mezuniyetinin ardından İngiltere’de müzik yolculuğuna devam etti.Yurtdışında pop müzik vokal etkinlikleri,yorum ve repertuvar üzerine çeşitli çalışmalar yaptı. Türkiye’ye döndüğünde bir şiir albümünde 2 şarkı seslendirdi. “Ne de olsa çocuk”isimli uzun metrajlı sinema filminde oynadı ve aynı zamanda filmin müziklerini seslendirdi. 2004’te Halıcı midi yarışmasında seslendirdiği “Zümrüt” adlı beste ile 2.oldu. Galatasaray İTM okulunda özel dersler verdi. 5 kadından oluşan ‘’BandAliye’’ isimli grubu kurdu ve özel davetlerde solist olarak sahneye çıktı. Ahmet Ümit’in “Aşk Köpekliktir’’ Müzikali’nde oynadı ve ardından Almanya’ya gitti. Hip-pop çalışmalarında bulundu. Döndüğünde “Hayatım Sana Feda” isimli dizide rol aldı.
Aliye Mutlu 2007’de gösterime giren ve başrollerini Kenan İmirzalıoğlu, Şener Şen ve Aslı Tandoğan’ın oynadığı ve müziğini Walken Beladi’nin yaptığı Ömer Vargı filmi “Kabadayı”nın solo şarkılarını seslendirdi.
            Halen İmaj Stüdyolarında , Disney Channel Türkiye, sinema ve dvd olarak yayınlanan Walt Disney filmleri ve çizgi filmlerin şarkılarını seslendirmekte ve dublaj yapmaktadır.

Müziklerini Kıraç’ın yaptığı “Karadağlar” ve “Aşk ve Ceza” adlı dizilerde “Gözün Arkada Kalması”, “Canım Yanıyor”, “Ayrılalım” ve “Gül Hayat” adlı şarkıları seslendirdi.  2011 Yılında Albüm hazırlığı devam ederken çıkan ve sözü&müziği kendine ait olan “AŞK KOKUSU” şarkısıyla ve Hakan Yonat tarafından çekilen klibi ile müzik severlerle digital ortamdan buluştu.

Ve müzikle dolu hayatında kurduğu düş gerçek oldu…

Kendi söz ve besteleri ile birlikte değerli müzisyenlerle çalışan Aliye Mutlu, Nevzat Yılmaz aranjörlüğünde “BİR DÜŞ KURDUM” albümünü müzik severlere sunuyor. Albüm fotoğrafları ZEYNEL ABİDİN AĞGÜL tarafından çekildi.
Albüm;
“YANA YANA” (Söz-Müzik: Zülfü Beyhan)
“YOKSUN SEN” (Söz-Müzik: Oktay Gürsoy-Aliye Mutlu)
 “AMAN AMAN” (Söz-Müzik: Aysuda Ülkü Zeren)
“OLMAZ OLAYDI” (Söz-Müzik: Aliye Mutlu)
“TANRI DUYSUN”(Söz- Müzik:Aliye Mutlu)
“KIR ÇİÇEĞİM”(Söz-Müzik: Aysuda Ülkü Zeren)
“HEP BÖYLE SEV” (Söz-Müzik:Aliye Mutlu)
“HÜZÜNLE BULUŞMA” (Söz: Ceyda Pirali,Ebru Çetin,Hande Okçuoğlu -Müzik:Ceyda Pirali),
“AŞK KOKUSU” (Söz-Müzik: Aliye Mutlu)
adlı şarkılardan oluşuyor.
 ALİYE MUTLU’nın ilk klibi “YANA YANA”, Kıraç yönetmenliğinde Ata Stüdyoları’nda çekildi.  Klipte Oyuncu Oktay Gürsoy’da yeraldı. Dans figürleri için ders alan Aliye Mutlu’nun klip çekimi 1 gün sürdü. Klip müzik kanallarında ve www.aliyemutlu.com’da...

0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi