31 Mayıs 2012 Perşembe

ETKİNLİK: " Yonca Lodi Van'a Gidiyor "

YONCA LODİ VAN’a GİDİYOR…

02 HAZİRAN CUMARTESİ GÜNÜ VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ “Başak Bayramı” etkinlikleri kapsamında konser verecek…

Digital ortamdan dinleyenlerine ulaşan ve beğenilen “TON FARKI” şarkısının ardından, Mayıs ayı boyunca konser turnesi kapsamında Ankara, Erzincan, Manisa, Nevşehir, Burdur gibi şehirlerde konserler veren Yonca Lodi Haziran ayının ilk konserini VAN’da gerçekleştirecek.

Geçen yıl da Van’da konser veren sanatçı, yaşanan deprem felaketinin ardından derin üzüntü duymuş ve konserinde bir araya gelen Van halkının ve öğrencilerin yaşadığı acıyı hissederek şunları demişti; “Şarkılarımızı birlikte söylediğimiz ve göz göze geldiğimiz bir çok öğretmen ve öğrenci  hayatını kaybetti. Onların hayatta olmadığını düşünmek derin acı veriyor. Büyük bir acı yaşanan…”
Tekrar Van’da olmaktan buruk bir sevinç yaşayacağını belirten Yonca Lodi, sevilen şarkılarını moral bulmak isteyen Van halkı ile paylaşacak…

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Ziraat Fakültesi tarafından düzenlenecek olan 'Başak Bayramı' etkinlikleri kapsamında Yonca Lodi de sahne alacak. Ziraat Fakültesi'nin bahçesinde 2 Haziran 2012 günü sabah başlayacak olan ve gün boyu devam edecek etkinliklerin ardından akşam ise YONCA LODİ konser verecek. 

YYÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şefik Tüfenkçi, yaşanan iki deprem felaketinin ardından böyle bir etkinliğe olan ihtiyacın daha da arttığını belirterek, "Bu etkinlik; öğrencilerimizin, personelimizin ve Van halkının bir araya geleceği, bütünleşeceği, kenetleneceği bir ortam olması anlamında da önemlidir. Konser herkese ücretsiz ve açık olacak. Tüm halkımızı konsere bekliyoruz" dedi.
 

0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi