24 Haziran 2012 Pazar

YENİ: " Güntaç Özdemir - Benimle Yan "

Güntaç Özdemir’in İlk Albümü Temmuz Başında Raflarda Yerini Alıyor!
  
   Foo Prodüksiyon tarafından hazırlanan, prodüktörlüğünü VeYasin’in üstlendiği Benimle Yan adlı albüm Temmuz başında raflarda yerini alıyor.

   Muck dizisindeki performansı ile büyük bir hayran kitlesi edinen; edebiyattan, aşktan, hüzünden ve enerjiden beslenen Güntaç Özdemir’in albümünde Benimle Yan ile birlikte yer alan tüm parçalar hit olmaya aday. Albümde yer alan parçalardan bazıları Benimle Yan, İstanbul, Elizabeth, Öpüşelim Tanışalım...

   Güntaç Özdemir, çok yönlü sanatçı kişiliğini albümüne de taşıyor. Artistik kişiliğinin farklı renklerini taşıyan bir kitapçık çalışması albümle beraber okur ve dinleyiciyle buluşacak. Albümün çıkışına kadar çıkardığı işlerin zengin bir derlemesi niteliğindeki kitapta Güntaç Özdemir’in kaleme aldığı hikayeler, şarkı sözleri, fotoğraflar ve çizimler yer alıyor. Foo Prodüksiyon tarafından basılan kitapçıkta bir sanatçının hikayesini okurla buluşturmakla beraber, yeni bir albüm ve yayıncılık anlayışı da müjdeleniyor.

   Sahne deneyimi, yüksek enerjisi ve edebiyatla müziği buluşturan ayrıksı yönüyle Güntaç Özdemir pop, jazz, rock, soul gibi türleri harmanlayarak, kendi müziğini ortaya çıkarıyor. Sözleri ve besteleri kendisine ait 11 şarkıdan oluşan albüm samimi bir davet niteliğinde.
 
   Kısa bir film tadındaki ilk klip çalışmasında Güntaç Özdemir Benimle Yan’ın hikayesini paylaşıyor dinleyiciyle.

   Genç bir sanatçının, yoğun, etkili ve enerji dolu albüm çalışması benzerlerinden tam da samimiyetinden aldığı güçle ayrılıyor...
 

Güntaç Özdemir Kimdir?

   1985 yılında Ankara’da doğan Güntaç Özdemir, eğitimini Ankara’da Charles De Gaulle Lisesi ve Bilkent Üniversitesi İletişim Tasarım bölümünde tamamladıktan sonra 2009 senesinde Amerika’ya taşındı. Bir sene Amerika’da yaşadıktan sonra 2010 yılı Eylül ayında İstanbul’a yerleşti. İstanbul SAE Institute’da Ses Mühendisliği eğitimi gördükten sonra Tünel civarlarında ilk albümünü oluşturan parçaları besteledi ve yazdı. Müziğe 15 yaşında davul tıngırdatarak başlayan Güntaç Özdemir merakına engel olmakta güçlük çekti ve 19 yaşında gitar, 21 yaşında bass çalarak kariyerine devam etti. Altı senedir solistlik de yapan Güntaç Özdemir Fransızca, İngilizce ve İspanyolca konuşabiliyor, söyleyebiliyor. 


Tanıtım konserlerinde konuklara hediye edilen kitapçık ve beraberinde verilen konser büyük ilgi çekti. 

0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi