26 Haziran 2012 Salı

YENİ KLİP: " Murat Aziret - Yansın "

 "Sahne Gibi"nin ilk klibi "Yansın" yayında!

İkinci albümün ilk klibi  "Yansın" parçasına, ünlü yönetmen Aydın Ketenağ tarafından çekildi. Klipte sahne arkadaşlarıyla birlikte yer alan Aziret'in videosu yayınlandı.

Üç yıldır çalışmalarını sürdürdüğü albümüne, çok değerli ve önemli müzisyenlerle birlikte hazırlandı. Albümün isminde de belirtildiği üzere "Sahne Gibi" doğal, alaturkadan batı müziğine uzanan geniş bir yelpazede şarkılar içerir.

Popüler olmaktan çok, iyi müzik dinleyicisine ulaşmak ve müzik adına ülkede daha doğru yapılanmaların gerçekleşmesine ön ayak olmak amacında olan Murat Aziret'in albümü, Gökhan Türkmen ve Yılmaz Uyar yapımcılığında 3 Adım Müzik etiketiyle dinleyicileri ile buluştu.


 Murat Aziret Kimdir?

1987'den beri aktif müzik piyasasının içinde olan Murat Aziret, pek çok müzikal,reklam müziği,stüdyo vokali,etnik vokal gibi çalışmalarda yer aldı.

Yönetmenliğini Haldun Dormen'in yaptığı; Şevval Sam, Kerem Cem ve Seden Gürel'in oynadığı "Brodway'den İstanbul'a" müzikalinde yer aldı. Ayrıca "High School 2" Türkçe film müziklerini ve "Anadolu Ateşi Truva" gösterisinin etnik ve tiyatral vokallerini yaptı. Passaparola başta olmak üzere bir çok televizyon programının müzik ekiplerinde yer aldı.


Son 4 senedir Ajda pekkan'ın aktif sahnesinde ve stüdyo işlerinde çalışmakta, ayrıca Pekkan'ın son albümünde "Heves" ve "Yine Tek" isimli iki adet şarkısı bulunmaktadır.


Son dönemde Halil Sezai sahnesinde de perküsyon çalmakta ve volak yapmakta olan Murat Aziret; Sibel Can, Ebru Gündeş, Sertab Erener, Edip Akbayram, İlhan Şeşen, Sezen Aksu gibi pek çok sanatçının albüm ve özel çalışmalarında yer almıştır.


Nilgül, Zafer Peker, Erkan Güleryüz, Metin Arolat gibi isimlere söz ve müzikler vermiş, sahnede uzun dönem Metin Arolat, Gülşen, Alex, Burak Kut ve İzel gibi isimlerle çalışmıştır.


0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi