14 Haziran 2012 Perşembe

Yurt dışında ES'tiren müzisyen... "Ender Çabuker"

"Hazır şarkı görücü usulü evlenmeye benzer, ben flörtten yanayım, tek gece bile olsa"

   Müzik piyasasının en ünlü aranjörü Mustafa Ceceli bile kendi çıkış şarkısının ES'in aranjesini Ender Çabuker'e emanet ediyor. Söz,müzik ve bestesi Ender Çabuker'e ait olan ES şarkısı toplamda 5.000.000 dijital satış, 10 haftadır tüm ulusal radyolarda 1 numara olarak rekorlar kırıyor. 

 
    "Bende hazır şarkı yoktur, kim beste istiyorsa onun için bestelerim, sözünü yazarım ve aranjesini hazırlarım. Hazır şarkı görücü usulü evlenmeye benzer, ben flörtten yanayım, tek gece bile olsa" diyen Ender Çabuker 2010 yazının hiti İstiklal'in Bulgarca versiyonu ile şu anda Bulgaristan'da 4milyonun üstünde dijital satışa ulaşmıştır. 
 
    DJ'likten gelip müzik prodüktörü olan sonrasında kendi yapım şirketini kuran Ender Çabuker ülkemizde tutan şarkılarının yurt dışında da rağbet görmesinden çok memnun.
Bulgaristan ve Yunanistan'ın Toni Storaro ve Teodora gibi en ünlü şarkıcılarına beste ve aranjelerini veren,  ülkelerinde 1 numaraya taşıyan müzik adamı "Artık yurtdışından şarkı ithalat devri geçti, bizim şarkılarımız yurt dışında rağbet görüyor" dedi... 


    Yunanistan'da Şeytan, Bulgaristan'da İstiklal, Dönmem, Aşk Çiçeği şarkıları Balkanika TV & Radio başta olmak üzere tüm müzik listelerinde de 1 numaraya yerleşti.Toni Storaro ve Teodora'nın bu şarkılarla başarısı üzerine bu ülkenin en büyük plak şirketi olan Epsilon Records ile anlaşma yapıp 12 eser daha vermiştir.

Ender Çabuker'in en sevilen şarkılarından:

Mustafa Ceceli: Es
Özgün: İstiklal, Şeytan, Elveda, Aşk Çiçeği, Kandırman Lazım
Murat Dalkılıç: Dönmem 
Nilüfer: Olmadı Gitti
2010 Milli Takım Marşı ( Yasal olarak en çok satın alınan Milli Takım Şarkısı - İstiklal)
Toni Storaro - Sex Factor
Teodora - Ork Stars

0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi