8 Ekim 2012 Pazartesi

Alex "Yalnız ve Serseri"

Uzun bir aradan sonra Alex, DMC etiketli mini bir albümle müzikseverlerinin karşısında!

 Albümde 2 yeni şarkı ve 3 farklı versiyon bulunmakta. "Sıradaki Parça" isimli şarkının söz ve müziği Cansu Kurtçu'ya, "Bilmece" isimli şarkının söz ve müziği ise Alex'e ait.
Yalnız ve Serseri albümünde, Fuat Güner, Tansel Doganay, Can Algeç,Cem İyi Bardakçı, Hüsnü Şenlendirici, Ali Yılmaz, Raim Paksoy, Mert Işılay, Hakan İtik, Erdem Sökmen, Melisa Uzun Arslan ve Kivanch K gibi önemli müzisyenlerle çalıştı.

  
Alex, bu çalışması için; "kendimi keşfettiğim, köklerime yeniden döndüğüm, yenilik dolu, umut ve aşk yüklü " dedi.  Togan Gökbakar'ın fotoğraflarını çektiği single'ın ilk video klip çalışması Bilmece adlı şarkıya Müge Manuş yönetmenliğinde çekildi.  Heybeli adada çekilen klibin görüntü yönetmenliğini Veli Kuzlu üstlendi. Klipte, Samimi ve sıcak görüntülerden oluşan keyifli bir yaz aşkı anlatıldı ve  Alex'e sahnede eşlik eden müzisyenleri ve köpeği "fa" da eşlik etti.
 
 "Yalnız ve Serseri" tüm müzik marketlerde! Dinlemek için tıklayınız...

Sadece Müzik:  İki şarkının ve üç farklı versiyonun yer aldığı bu mini albümü dinlediğimizde Alex'in "Aşk Senin Adın" şarkısıyla yaptığı çıkışı aklımıza getirdi. Hüzünlendiren bir albüm olmuş, Sevgili Cansu Kurtçu'nın da yazdığı gibi  "Ayrılık dedi şarkıda bir gözlerim doldu bir hüzünlendim."  (Sıradaki Parça). "Aşk Senin Adın" şarkısının tahtı sarsılmayacak olsa da "Bilmece" şarkısının yeri hazır. Usta müzisyen Fuat Güner'in düzenlediği, Hüsnü Şenlendirici'nin klarnetiyle yorum kattığı "Bilmece"nin akustik versiyonunu daha çok sevmiş olsakta tüm düzenlemeleriyle etkileyici bir albüm olmuş. Dijital platformlarda yayınlanmayan bu albümü, tüm müzik marketlerde bulabilir ve  arşivlerinize ekleyebilirsiniz...


"Yoruluyorum günah bu halim anlaşılmaz
Aşk vurunca kalbim anlatılmaz
Gözlerim kapandı sanki uykudayım
Kutunun içinde saklı kaldım aşk adıyla
Yandım her defalarında bilmecemde
Aşk son bi gece, aşk son bi gece
Her gecemde aşk bilmece..."    Alex Tataryan...


 

0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi