1 Temmuz 2012 Pazar

Müziğiyle... Buğra Uğur!BUĞRA UĞUR'LA OTUZ YIL - GECE DÜŞLERİ  -2009-
       
        Buğra Uğur’un 1978 yılında çıkardığı ilk virtüöz albümü "Duyguların Seslenişi" ile başladığı müzik yolculuğunun köşe taşlarından oluşan, sanatçının tecrübe ve birikimlerini içeren saygı albümü Buğra Uğur’la 30 Yıl - Gece Düşleri, Median Music Marketing ve Ossi Müzik işbirliğiyle 2009 da yayınlandı.

     


 Albüm, 30 yıllık müzik yolculuğunda kendisiyle birlikte yol alan değerli sanatçıların desteğiyle, uzun yıllarını müziğe vermiş bir sanatçıya saygı albümü niteliğini taşıyor.

       30 yıllık yolculuğunda, daha çok besteci ve aranjör kimliğiyle öne çıkan Buğra Uğur, film ve tiyatro müziklerinin üretim sürecinde de yer aldı. Müzik hayatında  bir çok kez Eurovision, Kuşadası ve Akdeniz şarkı yarışmalarına besteleri ile katılan Buğra Uğur; Ajda Pekkan, Füsun Önal, Kayahan, Nilüfer, Sezen Aksu ve Zerrin Özer gibi ünlü sanatçıların çalışmalarına aranjör, besteci ve söz yazarı olarakta katkıda bulundu.

      Albüm, Buğra Uğur'un daha önce yayınlanmamış besteleri yanında, çok bilinen eserlerinin yeni yorumlarını da içeriyor. Buğra Uğur’un piyanosu ile yorumladığı Gece Düşleri, Prenses, Bosna’da Bıraktım Kalbimi, Sudaki Nülüfer ve Sevgi Tam Olmalı bestelerinin yanında; Kavak Yelleri'nde Zuhal Olcay, Üzüm Buğusu Gibi Ağlarım'da Nilüfer, Yalnızım'da Vokaliz, İlk Defa'da Nino Varon sesleri İnkar Etme'de ise Asya ve Yusuf Bütünley yaptıkları düetle  Buğra Uğur'a saygı albümüne destek verdiler.

     Albümde ayrıca 30 yıllık bu yolculuğun önemli duraklarından 1983 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Birincisi olan ‘’OPERA’’ eserinin Türkçe ve İngilizce sözlü versiyonları saygıyla andığımız Çetin Alp'in sesinden orijinal kaydıyla yer alıyor.
     
   Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan albümün yapımcısı Hakan Eren. Albümdeki  düzenlemeler Buğra Uğur tarafından yapıldı. YHB Stüdyolarında hazırlanan albümün mix-mastering Yusuf Bütünley tarafından hazırlandı. Albümün kapak ve kartonet tasarımı Şeref İnce’ye ait.


Sadece Müzik:  Büyük müzik adamını kaybettik... Uzun yıllarını müziğe adamış sanatçı, Buğra Uğur'u müziğiyle anıyoruz.. 
 

0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi