7 Eylül 2012 Cuma

"Bir Sevgi İstiyorum"a Farklı Yorum!

   Son yılların başarılı DJ- prodüktörü Hüseyin Karadayı, DMC etiketiyle yayınladığı Diskomatik albümünde Burcu Güneş'in yorumladığı Bir Sevgi İstiyorum şarkısını kliplendirdi.


   Şarkının sözleri Halit Çelikoğlu'na, müziği ise Necdet Tokatlıoğlu'na ait.  Klibin yönetmenliğini Murat Onbul'un üstlenirken, klipte yabancı model Milica Markovic ile bir Japon dövüş sanatı olan Kendo yapan Hüseyin Karadayı, tüm zamanların en çok sevilen şarkılarından olan Bir Sevgi İstiyorum'a yepyeni bir yorum kazandırdığı için büyük mutluluk yaşadığını şu sözlerle ifade ediyor : 2008'de çıkardığım You Dance from Turkey albümümde yine bir Türk Sanat Müziği aranjem vardi. O sıralarda annem Çırağan Korosu'nda rahmetli Necdet Tokatlioglu'nun ögrencisiydi ve sözleri Halit Çelikoğlu, bestesi Necdet Tokatlıoğlu'na ait olan Bir Sevgi İstiyorum'u benim kendi albümümde cover'lamamı istemişti. Şarkının yeni düzenlemesiyle yıllar sonra Burcu Güneş ile kesişmesi çok güzel oldu."
   Şarkıyı yeni albüm çalışmaları sırasında seslendiren ve cover düzenlemesi için Hüseyin Karadayı'ya başvuran Burcu Güneş de ortaya çıkan sonuçtan çok memnun: " Yıllardır çok sevdiğim, birgün albümümde okumak istediğim bir şarkıydı. Albümdeki okumalar esnasında bir de cover düzenleme  yapsak dedik ve aklımıza Hüseyin Karadayı geldi. Aradık hemen, o da şarkıyı çok sevdiğini söyledi. Bunun üzerine seslendirmesini bitirdik, sonra Hüseyin 3 ay çalıştı ve bu şarkıya yıllar sonra yeniden 7 den 77'ye herkesin dinleyebileceği ve gençlerin de sanat müziğimizi tanıyıp seveceği harika bir düzenleme yaptı.. Şarkının  ayrıca bir sürpriz versiyonu da kendi albümümde olacak."


"Bir Sevgi İstiyorum"
Yılları durduracak
Güneşi doğduracak
Dünyamı dolduracak
Bir sevgi istiyorum

Deli gibi sevecek
Ömür boyu sürecek
Gözlerimde tütecek
Bir sevgi istiyorum

Halimi anlayacak
Derdime katlanacak
Benimle ağlayacak
Bir sevgi istiyorum0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi