4 Ekim 2012 Perşembe

Hüseyin Karadayı "Diskomatik"

  DJ-Prodüktör Hüseyin Karadayı'nın merakla beklenen sekizinci albümü "Diskomatik" DMC etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.
   On iki şarkıdan oluşan albümde Hüseyin Karadayı'ya Funda Arar, Ferhat Göçer,Emre Aydın,Ziynet Sali, Burcu Güneş Cahit Berkay, Gülten Mutlu, Giorgio Sopidi, DJ Tarkan, SezzY ve Serdar Ayyıldız  gibi isimler eşlik ediyor. 
   Albümde Hüseyin Karadayı, Ziynet Sali'yle birlikte meşhur Feridun Hürel bestesi "Sevenler Ağlarmış"ı yeniden yorumlarken, Funda Arar'la birlikte "Seni Düşünürüm"ü, Moğollar grubunun kurucularından büyük usta Cahit Berkay ile Yeşilçam filmlerinden hatırladığımız "Güler misin Ağlar mısın?" eserini  düzenledi. Albümün diğer sürprizleri de şöyle: Necdet Tokatlıoğlu bestesi "Bir Sevgi İstiyorum"a sesiyle güç veren Burcu Güneş, "Ayrılsak Ölürüz Biz"i Türkiye'nin güçlü seslerinden Ferhat Göçer. Ayrıca bu cover ve remixler dışında,albümde biri tamamen Karadayı'ya ait olan, diğerlerini ise Karadayı'nın Serdar Ayyıldız'la birlikte hazırladıkları eserler bulunuyor.

     Hüseyin Karadayı albümü "ruh onarıcı, ruhun multivitamini" olarak tanımlıyor ve devam ediyor: "Albümü dinlediğinizde ruhunuz tüm negatif enerjilerden arınacak, ortamın elektriği bile pozitife dönüşecek."

     Albümü Dinlemek İçin Tıklayınız...  0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi