8 Kasım 2012 Perşembe

Asfalt Dünya "Büyük Yollar"

     “Beni Severmiş O", “Zaman” ve “Katil” gibi sevilen "Asfalt Dünya" şarkılarının içinde bulunduğu “Ormanlar Kralı” çalışması ile Türk rock müziği sahnesinde önemli bir yer edinen grup, uzun uğraşlar sonucu yarattığı ikinci stüdyo albümü “Büyük Yollar”ı Pasaj Müzik etiketiyle yayımladı.

     Etkileyici şarkı sözleri, teatral sahne performansları ve sıradışı vokalleriyle kısa sürede ülkenin en özel ve dikkat çekici gruplarından biri olmayı başaran Asfalt Dünya, M. Emrah Özdamar (vokal), Ertan Haktanır (gitar), Alpay Pala (bas) ve Deniz Alemdar’dan (davul) oluşuyor.


      Kayıtlar, Babajım İstanbul Stüdyoları ve Doruk Müzik Yapım’da gerçekleşti. Albümün miksi; Amerika’da Studio Pros’da ve Türkiye’de Doruk Müzik Yapım’da Uğur Onatkut tarafından yapıldı. Uğur Onatkut aynı zamanda birçok şarkıda klavyeleri çalarken aynı zamanda geri vokallere de katkıda bulundu. Alper Alsan ise albümdeki birçok şarkının klavye partisyonlarının yazılmasında önemli bir rol oynadı. 

      Albümün kapak fotoğrafını grubun solisti olan M. Emrah Özdamar, Asfalt Dünya fotograflarını Kemal Seçkin çekerken, kapak tasarımını Serdar Uyanık yaptı.Albümün ilk klibi çıkış şarkısı olan, dinleyenlere geride kalan bir aşkın hayalkırıklığını tüm açıklığı ile yansıtan "Tanımadan Önce"ye İmre Haydaroğlu tarafından çekildi.

      Albümün lansman konseri 10 Kasım 2012'de Salon İKSV'de! Bilet almak için tıklayınız...
"Büyük Yollar" (DİNLE)
 1. Canavarlar
  Söz & Müzik: M.Emrah Özdamar
 2. Balık
  Söz: M.Emrah Özdamar     Müzik: M.Emrah Özdamar & Erhan Haktanır
 3. Büyük Yollar
  Söz & Müzik: M.Emrah Özdamar
 4. Kafamız İyi
  Söz & Müzik: M.Emrah Özdamar
 5. İnsan
  Söz & Müzik: M.Emrah Özdamar
 6. Tanımadan Önce
  Söz & Müzik: M.Emrah Özdamar
 7. Geçmiş Gibi
  Söz & Müzik: M.Emrah Özdamar
 8. Dunganga
  Söz & Müzik: M.Emrah Özdamar
 9. Denize Doğru
  Söz & Müzik: M.Emrah Özdamar
 10. Oyuncak Dünya
  Söz & Müzik: M.Emrah Özdamar
 11. Gözlerin Yanar
  Söz & Müzik: M.Emrah Özdamar
 12. Altın Günler
  Söz & Müzik: M.Emrah Özdamar

"Büyük Yollar" Şarkıları...

Hem aşkın şiddetini, hem de şiddetin aşkını sert ve vurucu bir şekilde anlatan açılış şarkısı “Canavarlar”; bir aşkın gerçek gücünü akıldan cok içgüdülerden alabileceğini ve bu içgüdülerin insanı aşk için ölüme dahi sürükleyebilecegini söyleyen “Balık”; ne olursa olsun tutkularının ve hayallerinin peşinden koşanların şarkısı “Büyük Yollar”; gecenin ve eğlencenin bir an önce gelmesini sabırsızlıkla bekleyen heyecan dolu “Kafamız İyi”; duygularını ve tepkilerini devamlı bastıranlara bir çağrı olan ve insan olduklarını hatırlatan “İnsan”; insanoğlunun nesillerce nasıl erozyona uğradığını sorgulayan “Geçmis Gibi”; M. Emrah Özdamar’ın çocukluk anılarına geri döndüğü ve hem bir ninni, hem bir cennet, hem de bir kabus olarak tanımladığı “Dunganga”; hayatta yaşamadan öğrenemeyeceğimizi anlatan, duygu yüklü “Denize Doğru”; dinleyenleri kırılgan bir insanın dünyası içinde yaşamaya davet eden “Oyuncak Dünya”; “Eternal Sunshine of the Spotless Mind” filminden esinlenerek yazılan “Gözlerin Yanar” ve modern şehir hayatındaki özgürlükler ve tutsaklıklar arasındaki tezatı sorgulayan “Altın Günler”albümde yer alan diğer şarkılar…0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi