27 Kasım 2012 Salı

Demet Sağıroğlu "Hiç Özlemedin Mi?"

   Demet Sağıroğlu,“Hiç Özlemedin mi?" isimli yeni albümünü 3 yıllık bir aranın ardından Ossi Müzik etiketiyle yayımlıyor..

   Demet Sağıroğlu, özlenen yorumuyla 11 şarkının yer aldığı, yapımcılığını ve prodüktörlüğünü Hakan Eren, süpervizörlüğünü Demet Sağıroğlu ve Hakan Eren’in üstlendiği,  "Hiç Özlemedin mi?" albümüyle sevenleriyle buluşuyor.

   Albümde, sözü Fikret Şeneş’e ait olan, yıllar önce Ajda Pekkan’ın yorumladığı “Bir Köşede Yalnız” isimli şarkının yanı sıra, Demet Sağıroğlu'nun sözleri, Melih Kibar’ın son bestesi olan “Adını Sen Koy”da bulunmakta. Bir filmde de kullanılan bu şarkıda, Melih Kibar’ın müzikal anısını ve hissiyatını yaşatmak için onun ölümsüz tuşeleri korunmuş ve özellikle aranje yapılmamış. Albümdeki şarkıların sözleri: Demet Sağıroğlu, Fikret Şeneş, Tuna Kiremitçi, Sadık Karan ve Nerhan;  Müzikleri: Demet Sağıroğlu, Melih Kibar, Sadık Karan, Nerhan, M. Chapman ve Tuna Kiremitçi' ye aittir. Şarkıların düzenlemeleri değerli aranjörler Tansel Doğanay, Cihan Sezer ve Burak Beşir tarafından yapıldı. Mix-kayıt Arzu Alsan, mastering Çağlar Türkmen tarafından yapıldı. 

    Albümün ilk klibi, albümle aynı ismi taşıyan "Hiç Özlemedin mi?" şarkısına çekildi. Şarkının sözü, müziği Demet Sağıroğlu, düzenlemesi Tansel Doğanay imzası taşıyor. Klibin yönetmenliğini ve fotoğraf çekimlerini Murat Özdemir üstlendi. 
Demet Sağıroğlu 3 yıllık bir çalışmanın sonucu olan bu albümüyle ilgili, “Ticari albüm ve repertuar endişelerim hiç olmadı, ben şarkılarımın ifadelerine inandım. Bu şarkılar yaşanmışlıkların şarkıları. Dilin sustuğu, yüreğin konuştuğu zamanların kaydını yaptık biz.. " diyor ve şöyle ekliyor Demet Sağıroğlu; "Bu albümde şarkıların akustik yapıda olmasını tercih ettim. Acısı ve tatlısıyla "Hayata ve Aşk’a Aşık” herkesin beğeneceğini düşünüyorum"diyor. 

 HİÇ ÖZLEMEDİN Mİ? (DİNLE)

1-O La La   
 Söz: Demet Sağıroğlu Müzik: Chapman - Chinn 
2-Hiç Özlemedin Mi?      
Söz-Müzik: Demet Sağıroğlu
3-Seni Çok Sevdim      
Söz: Demet Sağıroğlu & Sadık Karan Müzik: Sadık Karan 
4-Bir Kediye Yumul   
 Söz: Demet Sağıroğlu  & Nerhan Müzik: Nerhan 
5-Düşününce     
 Söz-Müzik: Demet Sağıroğlu 
6-İstek Şarkısı      
Söz: Demet Sağıroğlu -Tuna Kiremitçi & Müzik: Tuna Kiremitçi 
7-Zaman Gerek      
Söz: Demet Sağıroğlu -Tuna Kiremitçi & Müzik: Tuna Kiremitçi 
8-Göçebe     
Söz: Demet Sağıroğlu -Tuna Kiremitçi & Müzik: Tuna Kiremitçi 
9-Bir Köşede Yalnız     
Söz: Fikret Şeneş & Müzik: Yellowstone  Voice 
10-Bitmeliyiz    
 Söz-Müzik: Demet Sağıroğlu
11-Adını Sen Koy     
Söz: Demet Sağıroğlu   &  Müzik: Melih Kibar


0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi