27 Kasım 2012 Salı

Esma Er "No:2"

    3 yıl aranın ardından yorumcu kimliğini ön plana çıkaran Esma Er'in yeni çalışması "No:2" DMC etiketiyle 30 Kasım Cuma günü müzikseverlerin beğenisine sunuluyor.

    Esma Er, prodüktörlüğünü üstlendiği albümü "No:2"de eski bir Sezen Aksu hiti "Hayır" ile söz müziği Murat Güneş'e ait "Soru İşaretleri" şarkılarını yorumladı. Elektro-akustik, yarı pop yarı klasik bir soundun kullanıldığı Esma Er'in albümünde, ikisi akustik ve hareketli versiyon olmak üzere toplam 4 şarkı yer alıyor. Aranjör olarak Erdem Yörük, Aytuğ Yargıç, Erdinç Erdoğdu, David Şaboy gibi işinin ehli isimlerin bulunduğu albümün mikslerini Murat Bulut, Serhat Karadağ, Özgür Yurdoğlu, masteringini Levent Demirbaş yaptı.
   
    Albümün çıkış şarkısı söz ve bestesi Murat Güneş'e ait "Soru İşaretleri" isimli şarkıya  Murad Küçük yönetmenliğinde Bahçeşehir'de klip çekildi. Son derece sıcak ve doğal sahnelerin yer aldığı klipte biten bir ayrılık hikayesi ,acı ve tatlı anılar eşliğinde film tadında anlatıldı. 20 saat süren çekimlerde Esma Er'e yabancı model Jose Carlos Iglesias eşlik etti. Esma Er, fotoğraf ve klip çekimlerinde kendi moda editörlüğünü üstlendi. İmaj fotoğraflarını ünlü moda fotoğrafçısı Emre Ünal çekti.
   
    "Kimi Kimi" şarkısıyla büyük beğeni toplayan, yayınlandığı zaman listelerin zirvesine yerleşen Esma Er yepyeni çalışması için " epey emek ve çabanın  sonunda içime sinen, yorumcu kimliğimi sergilediğim bir çalışma ortaya çıktı. Sezen Aksu'nun  bu hit şarkısını okumak ve kendisinin takdirini almaktan dolayı son derece mutluyum" dedi.
0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi