19 Kasım 2012 Pazartesi

Evrim Özkaynak "Eksik Hece"

     İstanbul ve İzmir'deki sahne  performanslarıyla müzik dünyasında varlığını kanıtlamış olan Evrim Özkaynak , ilk solo albümü "Eksik Hece"yi  iremrecords etiketiyle müzikseverlere sunuyor.

Yapımcılığını Aykut Gürel'in üstlendiği "Eksik Hece" müzikmarketlerde yerini almaya başladı. Evrim Özkaynak'ın da söz ve bestelerinin bulunduğu albümde Sezen Aksu, Zeynep Talu, Kutlu Özmakinacı, Seden Kutlubay gibi bir çok değerli isim de söz ve besteleriyle yer alıyor. Tüm düzenlemeler Aykut Gürel imzası taşıyor.


     Albümün ilk klibi, sözleri Zeynep Talu'ya müziği ise Sezen Aksu'ya ait "Aşk Öldüyse" adlı şarkıya çekildi. Klibin yönetmeni, aynı zamanda albümün kapak fotoğrafında da imzası bulunan Sebati Karakurt. Styling'i Ayşe Sönmez tarafından yapılan projenin diğer fotoğrafları ise Zeynel Abidin Ağgül'e ait.

 EKSİK HECE (DİNLE)
 1. Aşk Öldüyse
  Söz: Zeynep Talu & Müzik: Sezen Aksu
 2. Ben Senin
  Söz & Müzik: Sezen Aksu
 3. Affet
  Söz & Müzik: Kutlu Özmakinacı
 4. Çek Hayattan Derin Bir Nefes
  Söz & Müzik: Kutlu Özmakinacı
 5. Fesleğen
  Söz & Müzik: Sezen Aksu
 6. Yitirdim Yolumu
  Söz & Müzik: Sezen Aksu
 7. Eksik Hece
  Söz: Evrim Özkaynak & Müzik: Sezen Aksu
 8. Yürek Fora
  Söz & Müzik: Evrim Özkaynak
 9. Burada Bu Gece
  Söz: Seden Kutlubay & Evrim Özkaynak % Müzik: Aykut Gürel & Mustafa Nuri Haybat
 10. Aşk Öldüyse
  Remixed by Okay Barış
 11. Çek Hayattan Derin Bir Nefes (Akustik)
  Söz & Müzik: Kutlu Özmakinacı 
 •  Evrim Özkaynak'ı Tanıyalım...
Sezen Aksu, Evrim Özkaynak için "Yangın gibi şarkı söylüyor" diyor.
 

     İstanbul'da doğan ve lise öğreniminin ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü kazanan Evrim Özkaynak, Müşfik Kenter, Zeliha Berksoy ve Cihan Ünal gibi çok değerli ustalarla çalıştı. Eğitimi sırasında birçok oyunda ve müzikalde rol aldı. Ailesinin İzmir'e taşınma kararı ile Dokuz Eylül Üniversitesi G.S.F. Müzik Bilimleri bölümünde müzik eğitimine başlayan yorumcu, bölüm birincisi olarak mezun olduktan kısa bir süre sonra burslu olarak İtalya/Siena şehrine şan eğitimine gitti. İtalya'dan döndükten sonra İzmir Büyükşehir Bld. Kent Orkestrası’nda solistlik yaparak aşık olduğu şehre sesini ve sanatını tanıtmaya devam etti.0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi