8 Kasım 2012 Perşembe

İrem Derici'den Single: "Bensiz Yapamazsın"

O Ses Türkiye yarışmasından tanıdığımız, başarılı performanslarıyla dikkat çeken İrem Derici'den single geliyor!

İrem Derici, "Bensiz Yapamazsın" isimli single çalışmasını çok yakında GNL Entertainment etiketiyle yayınlıyor.

 Klibi yayınlanan "Bensiz Yapamazsın" isimli şarkının sözleri Özlem Küçükyılmaz müziği ise unutulmaz sanatçı Melih Kibar imzalı. Şarkının klip yönetmenliğini Müfit Samık, görüntü yönetmenliğini ise Veli Kuzlu yaptı. Çekimleri 20 saat sürdü. Galatada bir evde çekilen ve ne birlikte yapabilen, ne de ayrı kalabilen iki insanın tutku dolu aşkını anlatan klipte İrem Derici'ye Ceyhun Mengiroğlu eşlik etti. Albüm kapak fotoğrafı Nihat Odabaşı tarafından çekildi.

   Melih Kibarın son bestesi hayat buluyor...


   Bugüne kadar gün ışığına çıkmamış, saklı kalmış bu hazinenin kendisi için anlamının çok büyük olduğunu belirten İrem Derici, şarkının hikayesini şöyle anlatıyor:Melih Kibar babamın çok yakın bir dostuydu. Babamla birlikte sık sık onun stüdyosuna giderdik. Melih Ağabey, hastalanmadan bir-iki ay önce, yine babamla birlikte onun stüdyosundaydık. Ben daha 16 yaşında, hayran olduğu müzik adamının karşısında heyecandan nefesini tutan bir konservatuar öğrencisiydim. Ansızın, hiç beklemediğim bir şey söylemişti Melih Ağabey... Artık şarkı yapamıyorum. Her gün yeni melodiler aklıma geliyor; aklımda, dilimde bir sürü melodi var ama Çiğdem (Çiğdem Talu) gittikten sonra onları söze dökebilen olmadı. Sonra bir an durup devam etmişti. Yalnız genç bir söz yazarı var (Özlem Küçükyılmaz), onunla galiba iyi bir şeyler yakaladık. Size çalayım da dinleyin dedi, ardından piyanosunun başına geçerken, bana bugün hatırladığımda bile tüylerimi diken diken eden o teklifi yaptı; Hadi İrem, şarkıyı sen söyle... 
   Bundan 7 sene önce Melih Ağabeyin stüdyosunda piyano başında söylediğim o şarkı Bensiz Yapamazsındı. Şarkı bittiğinde Melih Ağabey gözünde yaşlarla bize döndü; Nasıl? Olmuş değil mi? Sözler, müziğin içine nasıl da işlemiş, fark ettiniz mi?...diye sordu. Fark etmek ne kelime?! Babam da, ben de büyülenmiştik ve ben o şarkıyı, Bensiz Yapamazsını bir daha hiç unutamadım.

Yapımcı : Esra Seyrekbasan Onar
Yapım Amiri : Cesur Akyüz
Kurgu : Artun Topçudere


"Bensiz Yapamazsın"

Bensiz Yapamazsın, yalnız kalamazsın
Bence geri dönsen bu sonbahar
Vurdun beni yordun
Olsun ama kalbim
Durgun, deli bu aralar

Masada boş kadehler
Elimde bir çerçeve
Olmayan resmine ağlıyorum

Kolaysa gel sen unut
Bana can verir umut
Seninle gelen günü bekliyorum

Madem gidecektin
Yorgun düşecektin
Keşke daha önce yok deseydin
Bir gün geri döner 
Derken ömür biter
Zaten ölümdü geceler
 
Masada boş kadehler 
Elimde bir çerçeve
Olmayan resmine ağlıyorum

Kolaysa gel sen unut 
Bana can verir umut
Seninle gelen günü bekliyorum
0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi