27 Kasım 2012 Salı

Mehtap Demir'e Övgüler!

   Mehtap Demir ve Yasmin Levy aynı sahneyi paylaşan ve sesleriyle dünya müziğinde adından söz ettiren iki dost müzisyen. Öyle ki Mehtap Demir son albümü "Söyle Mehtap" projesine Yasmin Levy'nin isteği ile başladı. 

   Yasmin Levy,  yakın dostu Mehtap Demir için "Türkiye'nin her rengini ve köklü müzik  kültürünü, dünya müzik sahnesinde temsil edecek ender insanlardan biri. Sahnedeki pozitif enerjisi ve dinleyicisi ile kurduğu olağanüstü iletişimle sadece Türk dinleyici değil Dünyanın farkı ülkelerindeki yerel müzik tutkunları Mehtap'ın kemanesi ve yorumu ile Türkiye'nin her rengine ve yöresine yolculuk yapıyor."
  
  
   Dünyanın en önemli sanat yorumcularından Sami Sadak ise Fransa'dan gelerek dinlediği ve çok etkilendiği  Mehtap Demir için "aldığı müzik eğitiminin yanısıra, zekası, güzelliği ve sıcakkanlılığı ile dinleyiciyi büyülediğini" vurguluyor.
   

    En önemli müzik yazarlarından  biri olan Akın Ajai ise 'Midnighr east' dergisinde ki köşesinde Mehtap Demir hakkında şöyle bahsediyor; "Mehtap'ın sahnedeki tutkulu ve içten duyguları tüm seyirciyi sarmalıyor, Sesi ile adeta salonu titretiyor, gözlerimi kapadığımda kulaklarımdaki ses yüreğime dokunurken, gözlerimi açtığımda müzik ve ritme eşlik eden ve türk rengi elbisesiyle parıldıyan Mehtap adeta seyircinin tüm hayranlığını ve takdirini mıknatıs gibi sahneye çekiyor."

0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi