2 Kasım 2012 Cuma

RockA Karşınızda!

     RockA,  yeni albüm öncesinde “Ölürüm Sana” ile karşınızda!

     RockA  "Ölürüm Sana" isimli iki şarkılık albümlerini DMC etiketiyle müzikseverlere sunuyor. Tarkan’ın sevilen şarkısı Ölürüm Sana’yı farklı şekilde yorumlayan grup, şarkıya kendi tarzına özgü rap ve elektronik öğeler ekledi  ve şarkıyı daha sert ve agresif bir şekilde yorumladı. Ölürüm sana dışında sözü ve müziği Halil Özüpek’e ait “Anlatması Zor isimli bir şarkı da yer alıyor. Mars Stüdyoları'nda (Ankara) kayıtları yapılan albümün mix ve mastering çalışmaları Levent Demirbaş (db Stüdyoları/İstanbul) tarafından yapıldı. Fotoğraflar Mehmet Geren, görsel tasarım ise Okan Özdemir imzası taşıyor.
     Grup, geçtiğimiz günlerde "Ölürüm Sana" şarkısına Murad Küçük yönetmenliğinde klip çekti.Veli Kuzlu’nun görüntü yönetmenliğini yaptığı klip Filmline’ın yaklaşık 60 kişilik ekibiyle  beraber Şile’de gerçekleştirildi. Klipte bizleri bekleyen sürpriz isim ise Tarkan!

“Ölürüm Sana” 5 Kasım’da video klibiyle birklikte yayınlacak…

“Ölürüm Sana”  (DİNLE)
 1. Ölürüm Sana 
Söz & Müzik: Tarkan
Rap: Halil Özüpek
Orjinal Düzenleme: Ozan Çolakoğlu
Yeniden Düzenleme: RockA

2. Anlatması Zor 
Söz & Müzik ve Düzenleme: Halil Özüpek  • RockA ile Tanışın!
    RockA, genel anlamda nu-metal, rapcore, alternatif rock müzik tarzında çalışmalar yapan Ankara’lı bir müzik grubudur. Grup elemanlarının etkilendiği ve dinlediği müzik tarzları geniş bir yelpazede olduğundan dolayı yapılan çalışmalar her zaman çeşitlilik göstermektedir. Temel olarak rock müzik yapısının üzerine rap, popüler ve progressive elektronik öğeler eklemektedir.

    RockA, 2005 yılında Halil Özüpek (vokal) ve Cem Sönmez tarafından kuruldu. Gruba sonradan, Barış Ceylan (gitar), Ömer Uyanık (bateri) ve Berkay Ertürk(klavye) katıldı. Yayınladıkları demolarla (Kır Kapıları, Zor,  Masal, Kaçarken, Aynı Ben Gibi) adını duyuran grup, önemli basın yayın organlarında ve önemli festivallerde yerini aldı. 2009’da albüm çalışmalarına grubun vokalisti Halil Özüpek prodüktörlüğünde başlandı. 30’u aşkın şarkı kaydeden grup 2 yıl boyunca sessizliğini sürdürdü. Miller Music Factory 2010 yarışmasında  cover kategorisinde "Ölürüm Sana (demo versiyon)" şarkısıyla katıldı. Nisan 2011 tarihinde düzenlenen finallerde binlerce grup arasından 2. ödülü aldı ve Pozitif Organizasyon tarafından Rock'n Coke 2011 festivaline davet edilen tek grup oldu. Tarkan'ın beğenisini "Ölürüm Sana" ile kazanan grup şarkıyı bedelsiz olarak aldılar. Cem Sönmez'in gruptan ayrılıp bas gitarist Yiğit Üney'in(bas gitar) gruba katılmasından sonra albüm çalışmaları hızlandırıldı. Renksiz, Herkes Her Şey ve Kaçarken isimli şarkıların yer aldığı mini albümleri "Renksiz"i 29 Ocak 2012'de yayınladılar.


Grup Üyeleri


0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi