8 Kasım 2012 Perşembe

Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar!

     Rock müziğin en başarılı gruplarından Gripin'in, yakında yayımlayacakları "Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar" isimli albümleri için geri sayıma başlandı.

      En son M.S. 05 03 2010 isimli albümleriyle başarılarını katlayan Gripin 4. albümleri Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar'ı Avrupa Müzik etiketiyle 12 Kasım'da yayımlıyor.
Sözü  Haluk Kurosman ve Birol Namoğlu'na, müziği ise Murat Başdoğan'a ait albümle aynı adı taşıyan şarkıları "Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar" dijital ortamda yayınlandı. 


     Yalnızlık, geçmişle hesaplaşma ve ayrılık temalarının ağırlıklı olarak kendini hissettirdiği 11 şarkıdan oluşan albümün prodüktörlüğünü Gripin’in önceki albümlerinde de imzası bulunan Haluk Kurosman üstlenirken; söz, müzik ve düzenlemeler Gripin ve Haluk Kurosman’a ait. 

     Albümlerinde cover şarkılara yer veren Gripin, bu albümünde de bir Şevval Sam şarkısı olan ve Leman Sam yorumuyla dinlediğimiz "Gül Güzeli" şarkısını yorumladı. Grubun bir reklam filmi için bestelediği “Hayat Bana Güzel” ve Uçurum dizisinin jenerik müziği olarak hazırladıkları “Masum Kalmak İçin” isimli şarkıların orijinal versiyonları yer alıyor.

     Gripin, albümde sözleriyle dikkat çeken “Vazgeçtim Ben Bugün” isimli şarkıyı şöyle anlatıyor: Nedir bu 'paylaşamadıklarımız’? Dünya kocaman bir saatli bomba, saatler ise bizleriz. Artık durmamız, düşünmemiz, sakin olmamız gerekiyor. Çünkü her şeye rağmen daha güzel bir dünya mümkün.”

     Albümde Gripin’in kullandığı enstrümanların yanı sıra “bağlamadaki” (Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar), “ney” (Bugün Yalnızlığımın Doğum Günü), “klarnet” (Neden Bu Elveda) ve birçok şarkıda “yaylı grubu” kullanıldı.

      Albümün ilk video klibi, Gripin’in kurucu üyelerinden reklamcı/yönetmen Evren Gülçığ ve Ad-Stop ekibi tarafından “Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar”a çekildi. Klibin styling ve sanat yönetmenliğini Bora Batur üstlenirken, imaj fotoğrafları da Yasin Yörür, Çetin Araç ve Emre Akçora’ya ait.

"Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar"(DİNLE)
 1. Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar  
 2. Neden Bu Elveda?
 3. Bir Cevabım Var mı?
 4. Vazgeçtim Ben Bugün
 5. Cennete Mahsustur Melekler      
 6. Aşk Nerden Nereye
 7. Bugün Yalnızlığımın Doğum Günü
 8. Masum Kalmak İçin
 9. Hayat Bana Güzel
 10. Gül Güzeli
 11. Ne Olacaksa Olsun         


Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar (DİNLE)

Susma, sözlerin senin kadar güzel
Tenin kadar keskin olsun
Hazırım yaralanmaya

Ne fark eder
Bir sen eksik bir ben fazla
Alışmışız mutsuzluğa, mutsuzluğa inanmaya
Günahı boynuma


Bir yalan eksik, bir yalan fazla
Nasıl olsa döner dünya
İster inan, ister inanma
Yalnızlığın çaresini bulmuşlar


Korkma artık yokum
Öldüm bizim için
En başından kendim için hazırım yaşamaya


Ne fark eder
Bir sen eksik, bir ben fazla
Bir fark var mı sensizlikle yalnızlığın arasında
Günahı boynuma


Bir yalan eksik, bir yalan fazla
Nasıl olsa döner dünya
İster inan, ister inanma
Yalnızlığın çaresini bulmuşlar0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi