30 Aralık 2012 Pazar

Müzik Notları...

*Özgün, dinleyicileri büyüledi...
*Gönen ile Yılbaşı Partisi Marma Otel’de
*Yeni klip: "Biçilmiş Kaftan"
*Canlı müziğin önemine dikkat çekiliyor!
*Bir ömür, yeni bir klip...

Özgün, dinleyicileri büyüledi...
Klasik müzik orkestrası ile pop müzik sanatçısı Özgün’ün bir araya geldiği konser, Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi'ni dolduran yaklaşık 2000 kişinin katılımıyla büyük ilgi gördü.Klasik eserlerin yanı sıra Özgün yorumculuğunun dışında da viyolası ile gece boyunca bugüne kadar albümlerinde yer almış şarkılarını senfoni orkestrasının güzel tınılarıyla birleştirip dinleyicilere keyifli anlar yaşattı. Yaklaşık 3 aydır hazırlıkları süren ve son 1 haftadır yoğun provalarla tamamlanan konserin, orkestra şefliğini Kıvanç Tepe üstlendi. Özgün uzun yıllardan beri hayalini kurduğu projenin ilk konserini vermiş olmanın mutluluğunu yaşıyor. (FOTOĞRAFLAR)
Gönen ile Yılbaşı Partisi Marma Otel’de
2009 yılında müzik dünyasına adım attığı “Vesile” albümünden sonra çıkardığı "Bahsetme" albümü ile büyük bir hayran kitlesi edinen Gönen, müzik listelerinin üst sıralarına yerleşen şarkılarının yanı sıra,geçmişten bu güne pop şarkıları ve Türk müziğinin unutulmaz eserlerini de yılbaşı gecesi Marma Otel’de seslendirecek.


Yeni klip: "Biçilmiş Kaftan"
Barbaros, Sony Music etiketiyle yayımladığı son albümü "Hayırdır"da yeralan,sözü ve müziği kendisine ait "Biçilmiş Kaftan" isimli şarkıyı kliplendirdi.
Canlı müziğin önemine dikkat çekiliyor! (İZLE)
Canlı müziğin gücünün git gide göz ardı edildiğini, stüdyo editlerinin korkunç ve yapay bir hal aldığı, canlı performans adı altında bile müzisyenlerin aşırı alt yapı kullanarak "canlı" ruhunu zedelediği bir dönemde, farklı tarzıyla ön plana çıkan sanatçı Aydilge ve ses mühendisi Ender Balcı (Flat Productions), bu konuya dikkat çekmek ve canlı müziği yüceltmek üzere bir araya geldi. Sözü ve bestesi Aydilge'ye ait olan Bu Gece Ben Ay şarkısı, santur gibi özel enstrümanlar eşliğide canlı ve editsiz çalındı. Projenin amacı, editsiz ve makyajsız müziğin güzelliğini hatırlatmak, ön plana çıkarmak... Proje, Aydilge gibi özgün ve canlı performansıyla dikkat çeken diğer başarılı sanatçılarla devam edecek.

Bir ömür, yeni bir klip...
Seksendört'ün "Orhan Gencebay İle Bir Ömür" albümü için seslendirdiği sözü ve müziği Orhan Gencebay'a ait, "Dokunma" isimli şarkıya klip çekildi.0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi