26 Aralık 2012 Çarşamba

Ayşegül İnci "Zamanı Tamir Eden Adam"a Sesleniyor

   Ayşegül İnci ilk albümü "Zamanı Tamir Eden Adam"ı Arpej Yapım etiketiyle yayımlıyor...

    Prodüktörlüğünü Alen Konakoğlu'nun üstlendiği "Zamanı Tamir Eden Adam" albümünde 9 şarkı yer alıyor. Albümdeki 7 şarkının sözü ve müziği Ayşegül İnci'ye, diğer 2 şarkı (Kahır, Bir Haber Ver)  ise Barlas Erinç imzası taşıyor.  

   Düzenleme, kayıt ve mixleri Alen Konakoğlu tarafından yapılan, masteringleri Michael Zimmerling'e ait olan albümde Can Şengün, Levent Candaş, Serdar Barçın, Burhan Kulle, Serkan Sönmezocak, Anıl Çifter, Mehmet Aksoy ve Gündem Yaylı Grubu enstrümanlarıyla yer aldılar. Albümün sürprizi, Yüksek Sadakat grubundan tanıdığımız Kenan Vural ile "Kahır" isimli şarkı da yapılan düet.

    Ayşegül İnci, yılların saat ustası olan babasına ithaf ettiği bu albümle, babasına "Zamanı Tamir Eden Adam" olarak sesleniyor. Ayşegül İnci "zaman" kavramıyla ilgili hep bir bağı olduğunu, bu yüzden yazdığı her şarkıda, bir şekilde zamanı sorguladığını ifade ediyor. Babasının saat zanaatkarlığının sadece işinde değil gerçek hayatta da olduğunu şöyle ifade ediyor: "Geçmişte yaşanan hataları, gelecekte telafi etmeyi babamdan öğrendim ve asıl zaman tamirciliği işte budur. Küçüklüğümden beri ondan öğrendiğim bu zaman tamirciliği oyununu, ben de kendi şarkılarımı yazarak oynuyorum." Şarkılarını yazarken zaman kavramından, yaşadıklarından ve gözlemlerinden etkilenen müzisyen, üniversite öğrenimini gördüğü ve müziğe profesyonel olarak adım attığı şehir olan, "Eskişehir" için yazdığı özel şarkıya da albümünde yer verdi. 

 

"ZAMANI TAMİR EDEN ADAM" (DİNLE)

Hatırlıyor Musun?
Kahır (Düet Kenan Vural)
Eskişehir
Yalnız Kahvaltı
Kör Kuyu
Bir Haber Ver
Bilmesen de
Eskisinden
Sarhoş


0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi