11 Aralık 2012 Salı

Begüm Tarako "Aklımın Oyunları"

   Begüm Tarako, prodüktörlüğünü de kendisinin yaptığı ilk solo albümü "Aklımın Oyunları"nı Ada Müzik etiketiyle müzikseverlere sunuyor. 

   Elektronik, rock, akustik, pop unsurlarını içeren "Aklımın Oyunları" albümü, biri enstrümantal olmak üzere 8 parçadan oluşuyor. Albümdeki 7 şarkının söz ve müziği Begüm Tarako'ya, enstrümanntal olan parça ise Begüm Tarako ve Tolga Özoğlu imzası taşıyor. 

  

   Albümün kayıtları, mix ve masteringi Mert Aksuna tarafından AVA’da yapıldı. Vokal kayıtlarını Murat Cum Stüdyo FM’de gerçekleştirdi. Albümde Begüm Tarako’ya Berkant Çelen, Özgehan Özturan, Mert Aksuna, Taner Karakaya, Kadir Keskin, Tolga Özoğlu, Serkan Türküm, Emre Cincinoğlu, Ayhan Mutlu, Barış Güvenenler ve Burak Ayrancı gibi değerli müzisyenler eşlik etti. 

   Fotoğraflar Burçin Çebi, grafik tasarım ise Hayalgücü Tanıtım imzası taşıyor. AKLIMIN OYUNLARI ( DİNLE )

1.Hile 
Söz & Beste: Begüm Tarako 
2. Aklımın Oyunları 
Söz & Beste: Begüm Tarako 
3.Yapboz
 Söz & Beste: Begüm Tarako
 4.Doğum Günü 
Söz & Beste: Begüm Tarako 
5.Beyaz Kelebek 
Söz & Beste: Begüm Tarako 
6.Girdap 
Söz & Beste: Begüm Tarako 
7.Koza 
Söz & Beste: Begüm Tarako 
8.Sözsüz 
Beste: Begüm Tarako & Tolga Özoğlu 


   Begüm Tarako, "Aklımın Oyunları" hakkında: 

   "Bazı şarkılar yaşamın içinde ayağımıza takılan çelmelere karşı takınılmış öznel bir tavrı, hepimizin hayatında var olan mantıkla kalp arasındaki zor seçimleri, bir kişinin kendi dünyası içindeki yerini kaybetmesini, kendini ve bir aşkı aramasını, hiç yaşanmak istenmeyen bir doğum günü’nün hissettirdiklerini anlatıyor. 

   Bazıları ise bir girdabın, aşkın sularının içinde kalmış, kişileştirilmiş bir su damlasının hikâyesini, hayatta başımızdan geçen badirelerin ardından hepimizin çevresine sardığı şeffaf duvarı bir Koza’yı ve oradan çıkma isteğini tarif ediyor. 

   Mesela Beyaz Kelebek, babam için bestelediğim bir parça, tüm albüm gibi bu şarkıda kendisine ithaf. 

   Bir de enstrümantal parçamız var. Tüm albümün hikayesinin ardından, en sevdiğim yaylı enstrüman olan Çello’nun cümleleriyle bir nefes alıyor, es veriyoruz. Aslında tüm şarkılarım da gerçekten içine düştüğüm süreçleri içtenlikle anlatmaya çalıştım umarım başarabilmişimdir. 

   Bu arada dinleyecek tüm müzik sever dostlarımın, albümün genel yapısında yoğun bir müzikal altyapıyla karşılaşacak olmalarının nedeni, albümün genel yapısı itibariyle, eleştirel, biraz isyankâr ve biraz da üzgün tavrının altını doldurmak amaçlı, Özel olarak seçilmiş bir anlatım yolu olması. Devranların döndüğü son noktaya gelene kadar yaşanılan tüm kargaşaları seslere dökmek gibi…” 


Begüm Tarako İletişim:

http://www.facebook.com/BegumTarako
http://www.begumtarako.com
https://twitter.com/begumtarako

0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi