12 Aralık 2012 Çarşamba

Gökcan Sanlıman "Soğuk Temmuz"

   Gökcan Sanlıman'ın yeni albümü "Soğuk Temmuz" Avrupa Müzik etiketiyle yayımlanıyor.
 
   Teoman'ın prodüktörlüğünde hazırlanan "Soğuk Temmuz" albümü 10 şarkıdan oluşuyor. Tüm şarkı sözleri ve müzikleri Gökcan Sanlıman imzası taşıyor. Albümün süpervizörlüğünü Haluk Kurosman, aranjörlüğünü ise Noyan Erdal ve Gökcan Sanlıman üstlendi.  
   Albümün ilk video klibi, albümle aynı ismi taşıyan şarkı "Soğuk Temmuz"a, yönetmen Evren Gülçığ tarafından çekildi.  Albümün stylingi Selda Bora Özkanlı’ya, fotoğrafları ise Cem Talu'ya ait. 

   Albümün prodüktörlüğünü üstlenen Teoman, Soğuk Temmuz ve Gökcan Sanlıman için:  “Gökcan'la ben uzun zamandır yakınız zaten. Geçen sene ben kendi müziğimle ilgilenmemeyi seçtiğim dönemde Gökcan'ın albümüne yoğunlaştık. Şarkılarını birkaç senedir biliyor, seviyordum. Fakat direkt bir şekilde karışmadım müziğe. Gökcan'ın kafasında hazırdı zaten şarkılar. Küçük fikirler verdim, aranjörü Noyan Erdal ile kafaları karıştığında seçenekler sundum. Şarkı yazma bölümünden, albümün son aşamalarına kadar yanlarındaydım, kendi tecrübemi katmaya çalıştım. Fazla karışmama gerek kalmadı zaten, yaptıkları şeyleri genelde beğendim, sadece ufak dokunuşlar yaptım. Bence Gökcan Sanlıman pek yakında, yeni kuşak müzisyenler içerisinde önemli bir yere sahip olacak. İyi bir şarkı yazarı ve yorumcu olacak.” dedi.


SOĞUK TEMMUZ (DİNLE)
  1. Mutlu Yollara
  2. Soğuk Temmuz
  3. Serseri Kalp
  4. Nasıl İstersen Öyle Olsun
  5. Açık Saçık Yaramazlık
  6. Ayşe
  7. Öp de Geçsin
  8. Hayrola
  9. Uyku Tutmadı
  10. Şerefine
   
 Gökcan Sanlıman Hakkında...

   22 Aralık 1985 İstanbul doğumlu Gökcan Sanlıman, orta ve lise öğrenimini İtalyan Lisesi'nde tamamladıktan sonra 2009 yılında Bilgi Üniversitesi "Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi" bölümünden mezun oldu. Halen Bilgi Üniversitesi'nde "Kültür Yönetimi" bölümünde master eğitimini sürdürmektedir. 

   2010 yılının Mayıs ayında, birbirinden önemli bestecilerin şarkılarını "Yesterday" adlı albümünde tekrar yorumladı. Göksel ile "Good Bye My Love Good Bye", Teoman ile "Prison Song" şarkılarında düet yaptı. Sanlıman’a, "I Want To Breek Free" şarkısında ise Şebnem Ferah kadın vokal olarak eşlik etti. Bu şarkıların yanı sıra "The Sound Of Silence", "Wonderful Life", "Rain" gibi şarkıların da yer aldığı albüm halen müzik marketlerdedir.

0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi