3 Aralık 2012 Pazartesi

Sade'nin "Çocukluk Hayalleri"

   Rock müziğin bol ödüllü grubu Sade, ilk albümleri "Çocukluk Hayalleri" ile  hayallerine kavuşuyor. "Çocukluk Hayalleri" We Play etiketiyle yayımlandı.

   Prodüktörlüğünü Volkan Yırtıcı’nın gerçekleştirdiği albümde 10 şarkı yer alıyor. Albümdeki tüm söz ve müzikler grubun solisti ve gitaristi Deprem Gürdal’a ait. "Çocukluk Hayalleri"nin ilk klibi "Yerine Konmuyor" şarkısına çekildi.

    Deprem Gürdal ve Ertuğrul Kulaksızoğlu’nun 2003 yılında kurduğu Rind grubuyla rock yolculuğuna başlayan ve katıldıkları birbirinden prestijli festivallerde ve yarışmalarda ödüle doymayan ekibin macerası 2009 yılında "Sade" olarak yollarına devam ederek sürdürdüğü yükselişini ilk stüdyo albümleriyle kutluyor. 

   2010 Rock’N Dark müzik yarışmasına ‘Lazım Değil’ isimli şarkılarıyla katılan Sade, jürisinde Hayko Cepkin’den, Emre Aydın’a kadar rock türünün ünlü şarkıcıları ve müzisyenleriyle, müzik yazarlarının da bulunduğu yarışmada önce Ankara’dan 1. çıkarak, finalde ‘En İyi Yerli Grup’ ödülünü kucaklamıştı. Grubun solisti ve gitaristi Deprem Gürdal’ın da ‘En İyi Solist’ ödülünü aldığı yarışmayla "Sade" büyük ilgi gördü.


ÇOCUKLUK HAYALLERİ (DİNLE)
  1. Benden Güzeli Yok
  2. İki Gün
  3. Lazım Değil
  4. Kafe
  5. Yerine Konmuyor
  6. Sevmesen Bile
  7. Kelepçe
  8. Kapılıp Gidersen
  9. Çocuk
  10. Sar Beni

"Sade" İletişim: 

https://www.facebook.com/muziksade
https://twitter.com/muziksade

0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi