14 Aralık 2012 Cuma

Skeç ile "Okyanus" Yolculuğu

   Skeç, ilk albümü "Okyanus"u Sony Music etiketiyle yayımladı...

    Türkiye'nin en güçlü kadın vokallerinden Sibel Gürsoy ve Yüksek Sadakat'in kurucusu ve şarkı yazarı Kutlu Özmakinacı, SKEÇ (Sibel, Kutlu ve Esas Çocuklar) ile popüler müziğe yepyeni bir soluk getirmek için güçlerini birleştirdiler. İkilinin ilk albümü “Okyanus”, etnik tınılardan, rock, jazz, latin, pop, klasik müzik ve 60'lı yılların özlenen samimiyetine uzanan retro-modern tarzı ile, müzikte yeni sesler ve yeni sentezler arayan her dinleyici için uzun bir yolculuk vaad ediyor.

    Okyanus albümü 10 şarkıdan oluşuyor. Tüm söz ve müzikler Kutlu Ozmakinacı'ya ait. Düzenlemeler ise Kutlu Özmakinacı ve Selçuk Sami Cingi'ye ve mastering çalışması da Grammy ödüllü ses mühendisi Bob Katze imzası taşıyor. "Okyanus" albümünden, Federico Garcia Lorca'nin şiirlerine ithafen yazılan çıkış şarkısı “Heves”, kısa bir süre önce radyo, televizyon ve dijital platformlardaki yerini aldı.

    Albüme de adını veren şarkı “Okyanus”, Türk müziği ile trip hop'ın buluştuğu “Müruruzaman”, oldschool ve rock'n roll şarkılar “Yer Demir Gök Bakir” ve “Git”, bir oda orkestrasının eşliğinde aşk ve hayatın ayrılmaz birlikteliğini sorgulayan “Tik Tak”, Kerem Türkaydın'in akustik gitar solosuyla taçlanan dingin “Uzaktaki Yakın”, her ayrılığın acılı olmak zorunda olmadığını duyumsatan “Kış Bahçesi” ve güçlü enerjisiyle “Korkma” albümün diğer şarkıları.

    Albümde bir de sürpriz var. Şimdiye kadar “Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer”den, “Haydi Gel İçelim”e kadar milyonların beğenisini kazanan sayısız Yüksek Sadakat hitine imza atmış olan Kutlu Özmakinacı, “Meçhul Asker” isimli şarkı ile ilk kez bu albümde solo vokal yapmış oldu.

OKYANUS (DİNLE)
  1. Git
  2. Heves
  3. Okyanus
  4. Uzaktaki Yakın
  5. Kış Bahçesi
  6. Yer Demir Gök Bakır
  7. Tik Tak
  8. Korkma
  9. Müruruzaman
  10. Meçhul Asker


0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi