29 Ocak 2013 Salı

Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri: "Tomatito"

Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri Grammy Ödüllü Flamenko Üstadı "Tomatito" ile Devam Ediyor!

Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri dördüncü yılında Dünyaca ünlü İran asıllı grup ‘Niyaz’ ve minimalist müziğin yaratıcısı ‘Michael Nyman'dan sonra “En İyi Flamenko Albümü” kategorisinde ikinci Latin Grammy'sini kazanan José Fernández Torres’i, flamenko aleminde bilinen adıyla Tomatito'yu ağırlayacak.

“Vengo” adlı film için yaptığı müziklerle César Ödülü'nü kucaklayan ve Grammy tarihinde, ödül  kazanan ilk flamenko müzisyeni olarak hafızalara yerleşen Tomatito, 08 Şubat Cuma akşamı İstanbul Kongre Merkezi, Harbiye Oditoryum’unda unutulmaz bir performans gerçekleştirecek. Geceye katılmak için tıklayınız...


Flamenko'nun yaşayan en büyük duayenlerinden Tomatito!

Müzisyen bir aileden gelen José, Taberna Gitana gibi önemli kulüplerde henüz çocukken sahne almaya başladı. Adeta flamenko ile kutsanmış bu yetenekli çocuk daha sonra Camarón de la Isla, Enrique Morente, La Susi, José Menese ve Pansequito gibi dönemin en büyük flamenko müzisyenlerinin orkestralarında eşlikçi olarak çalışma fırsatı buldu. İlerleyen yıllardaki solo kariyeri boyunca ise Paco de Lucía, Raimundo Amador ve  Michel Camilo gibi isimlerle ortak çalışmalar yapan sanatçı, dünyanın en önemli sahnelerinde boy gösterdi.

Flamenko'yu caz dünyasına taşıyan isim olarak da tanınan Tomatito'nun müziği, eleştirmenler tarafından tek kelimeyle “benzersiz” olarak özetleniyor.

Flamenko'nun yaşayan en büyük icracılarından biri olan Tomatito'nun İstanbul performansnı kaçırmayın!
0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi