30 Ocak 2013 Çarşamba

Can Atilla "Leylâ ile Mecnun"

Can Atilla'nın yeni albümü "Leylâ ile Mecnun" Sony Music etiketiyle yayımlandı!

Elektronik New Age müziğin ülkemizdeki tek temsilcisi ve dünyada da bu müzikle adımızı duyuran Can Atilla’nın, yine dünyada bir ilke imza atarak dillere destan olmuş bir çöl ağıtını anlattığı “Leylâ ile Mecnun” albümü müzikseverlerle buluştu.

Albümdeki etnik ve mistik  öğelerin yanı sıra Pers ve Hint enstrümanları ile çöl sonsuzluğundaki çaresizlik Can Atilla’nın hüzün dolu notalarıyla ifade ediliyor. Ülkemizde ve dünyada  daha önce sadece şarkılara konu olan eser,  Can Atilla’nın bu albüm ile başlayan mistik üçlemesinin de ilki olma özelliğini taşıyor.   

Fuzuli’nin en büyük eseri olarak kabul edilen “Leylâ ile Mecnun” efsanesinin tüm öyküsünün anlatıldığı 11 şarkıdan oluşan  bu albümün tüm besteleri, düzenlemeleri ve tüm konsept çalışması Can Atilla tarafından 2 senelik titiz bir çalışmanın sonucu ortaya çıktı. 

Can Atilla, Türk halk müziğinin en güçlü yorumcularından Zara ile aynı zamanda albüme adını da veren  “Leylâ ile Mecnun” şarkısında bir araya gelerek muhteşem bir işe imza attı. Can Atilla’nın huzur veren etkileyici müziği ile Zara’nın insanın içine işleyen sesinin bir araya gelmesiyle ortaya tadına doyulmaz bir eser çıktı. “Leylâ ile Mecnun” şarkısı albümden önce tüm müzik kanalları, dijital platformlar ve radyolar aracılığıyla müzikseverlerle buluştuğu gün yoğun bir ilgi ile karşılandı.

“Leylâ ile Mecnun”un nesilden nesile aktarılan hikayesi bu kez Can Atilla’nın sözleri ve bestesi eşliğinde anlatılıyor. Şarkının klip yönetmenliğini Günay ve Bora Topaloğlu gerçekleştirdi. Antalya Patara plajında bir aylık bir post production aşamasından geçen video klibin görüntü yönetmenliğini Ali Murat Altınışık üstlenirken klibin Işık şefliğini ise birçok reklam filminden tanıdığımız Serdar Türkoğlu yaptı. 

"Leylâ ile Mecnun" (DİNLE)

Leyla ile Mecnun (feat. Zara)
Mecnun - Aşk Çölünde Feryad   
Leyla - Aşkın Gücü  
Bir Ceylan'ın Kalbi   
Dua   
Kervan   
İlk Aşk   
Zeyd - Haberci   
Nevfel - Çöl Aslanı  
Leyla ile Mecnun Rapsodisi   
Kollarında Ölmek İstiyorum
 
   
0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi