19 Ocak 2013 Cumartesi

"Uzaklardan" Bir Ses Barakka

   Barakka, "Uzaklardan" isimli ilk albümünü yayınladı!

   Uzaklardan, Amerika Birleşik Devletleri'nde tanışan üç müzisyen arkadaşla başlayıp altı kişilik kadroya ulaşan Barakka grubunun, batı kökenli rock müziğin, Anadolu ve Orta Doğu kökenli enstrümanlarla tanışıp bütünleştiği bir albümdür.

   Uzaklardan albümü toplam on eserden oluşmaktadır. Albümdeki dokuz eserin söz ve müziklerinde grup üyesi Barış Kaya' nın imzası varken, iki parçanın bestesinde Kemal Akçan'ın katkısı olmuştur. Albümün kayıtları Philadelphia'da grubun davulcusu olan Jim Hamilton'in Rittenhouse Sounds stüdyolarında yapılmış, mixleri Grammy ödüllü Tim Sonnafeld tarafından yine Philadelphia'da MilkBoy stüdyolarında gerçekleştirilmiştir. Albümün mastering'i ise Los Angeles'ta yapılmış, yine Grammy ödüllü, birçok Türk ve yabancı, ses getirmiş müzisyenlerde çalışmış olan Evren Göknar'ın ellerinden çıkmıştır. Albümdeki beş eserde, davul setinde, Berklee mezunu Engin Kaan Günaydın yer aldı.

   Albümün ilk şarkısı , bir post modern yakarış olan "Ağıt"ta grup adeta haykırır "Başka bir yolu olmalı" diye, savaşın getirisinin sadece acı olduğunu bilerek. Yeni sevdaların müjdecisi "Hediye", sistemin insan ruhunu zorlayan yapısının sorgulandığı "Kayıp", agresif gitar partisyonları ile donanmış "Hit & Run", "Sessizliğimin görüntüsü sensin" diyerek, ayrılığı anlatan "Son" albümdeki parçalardan bir kısmı.

Türkiye'de satışa sunulamayan "Uzaklardan" albümünü satın almak için tıklayınız...


   Grubun logosu, web tasarımcısı Heather Trautz tarafından yapılmış, albüm kapak fotoğrafı ise Danielle Kaya tarafından çekilmiştir. Kapaktaki köprü, Phıladelphia 'nın ünlü Benjamin Franklin köprüsüdür. Grup fotoğrafları Burcu Öztürk tarafından çekilip, albümün kapak tasarımı Roger Mgrdichian tarafından yapılmıştır.

   Barakka, Philadelphia ve çevresinde birçok uluslar arası festivalde yer almış, iki yıl önce Philadelphia 76'ers-Orlando Magic NBA maçı öncesinde Wells Fargo Center'daki konserleriyle on binlerce basketbol sever tarafından övgü toplamıştır. Grup ayrıca üç eyaletin en büyük Rock radyo istasyonu WMMR' in sabah programı Preston & Steve de Hit & Run adlı eserleriyle yer almış ve bu calışma da çok ilgi uyandırmıştır. 


İletişim:
Facebook
Reverbnation

BARAKKA


0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi