4 Şubat 2013 Pazartesi

Müzik Notları...

*Yonca Lodi Edebiyat'ı...
*Yangın Var!
*"Gül Kokusu" yayılıyor...
*Yeni Türkü KadıköySahne'de!
*"Tam Zamanında"ya ilk klip!
*Özge Fışkın'ı dinlemek isteyen?
*Badem Roxy'de!
*"Aşkın Izdırabını..." konserleri başlıyor!


Haber başlıklarına tıklayarak istediğiniz habere kolayca ulaşabilirsiniz.... 


Yonca Lodi Edebiyat'ı... 
Yonca Lodi yeni şarkısı Edebiyat"ı TMC etiketiyle yayınladı. Edebiyat'ın sözü, müziği ve düzenlemesi Ender Çabuker imzalı. Gürcan Keltek yönetmenliğinde çekilen klip yakında yayınlanacak. Şarkıyı dinlemek için tılayınız...Yangın Var!
Geçtiğimiz günlerde ikinci albümü "Ey Aşk"ı Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle müzikseverlere sunan Halil Sezai, albümün ilk klibini yayınladı. Klip sözü ve müziği Halil Sezai, düzenlemesi Engin Bayrak imzası taşıyan "Yangın Var" isimli şarkıya çekildi. Klip yönetmenliğini Talip Karamahmutoğlu yaptı.

"Gül Kokusu" yayılıyor...
Burcu Güneş, yeni albümü "Gül Kokusu"nu(Ön Sipariş) 11 Şubat'ta yayımlamaya hazırlanıyor. "Gül Kokusu"nda, daha önce yayınlanan Aşk Gribi, Bir Sevgi İstiyorum ve Oflaya Oflaya isimli şarkılarla birlikte toplam 12 şarkı yer alıyor. Şarkılarda Sezen Aksu, Deniz Erten, Eflatun, İsra Gülümser, Murat Güneş gibi birçok değerli müzisyenin imzası yer alıyor. Burcu Güneş, "Gül Kokusu" ismini verdiği albümünden çıkış şarkısı olarak belirlediği, albümle aynı adı taşıyan Gül Kokusu şarkısını kliplendirdi. Şarkının sözleri Deniz Erten'e, müziği Deniz Erten ve Reşit  Gözdamla'ya ait. Klip, Murad Küçük imzası taşıyor. Tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız...Yeni Türkü KadıköySahne'de!
Yeni albümü Şimdi ve Sonra"yı müzikseverlerle buluşturan Yeni Türkü; Derya Köroğlu, Erkin Hadimoğlu, Serdar Barçın ve Furkan Bilgi hem yepyeni şarkılar hem de klasik repertuarı ile KadıköySahne'de müzikseverlerle buluşacak. Yeni Türkü konserinin öncesinde saat: 21:00'den itibaren pikapların başında yazarlar olacak. Ahmet Ümit ve Altay Öktem'in seçtiklerini dinleyeceğiniz bu çok özel gece Yeni Türkü konseriyle sürecek. Bilet almak için tıklayınız... "Tam Zamanında"ya ilk klip! 
Uzun bir aradan sonra yayımladığı "Tam Zamanında" albümüyle başarılı bir işe imza atan Nükhet Duru, albümünün ilk klibi olan "Dikine Dikine"yi yayınladı. Şarkının sözü ve müziği Sezen Aksu'ya, düzenlemesi ise Mustafa Ceceli'ye ait. Şarkının klip yönetmenliğini Kubilay Kasap yaptı. Albümün 2. klibi "Sizli Bizli" isimli  şarkıya çekildi.


Özge Fışkın'ı dinlemek isteyen?
Letonya'nın başkenti Riga'da yapılan 2003 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Sertab Erener'e yarışmada birinci olan "Everyway That I Can" parçasında eşlik eden tek Türk dansçı - vokalist olan Özge Fışkın, ilk albümü "Kilitler" ile başarılı bir çıkış yakaladı. Sanatçınin ikinci solo albümü “Bir Avuç Fotoğraf” ile gectiğimiz aylarda raflardaki yerini aldı. Başarılı sahne performansıyla özellikle İstanbullu müzikseverlerin vazgeçilmezi haline gelen Özge Fışkın, öncesinde müzik eleştirmeni Murat Beşer Dj performansı sergileyeği gecede KadıköySahne'de sahne alacak. Bilet almak için tıklayınız...


Badem Roxy'de! 
"Badem ve Konukları" isimli yepyeni albümlerini yayımlayan Badem, "Friday Rocks!" konserleri kapsamında 8 Şubat'ta Roxy'de sahne alacak. Türkiye’nin dijital bilete geçen ilk etkinlik mekanı olan Roxy’de gerçekleşecek konserin biletleri Sosyotix'te satışa sunuldu. Dijital biletleme yapılacak bu konsere gelecek olan Badem hayranları, biletlerini isterlerse SMS veya Passbook formatında cep telefonlarına gönderebilecek, isterlerse de PDF çıktısı olarak yanlarında getirip Roxy’ye girebilecekler. Bilet almak için tıklayınız..."Aşkın Izdırabını..." konserleri başlıyor! 
 Türkiye’de hiç görülmemiş sahne performansları, şarkı sözlerindeki derinlik ile ilk albümünden beri her zaman kendisinden söz ettiren Hayko Cepkin, EMI Müzik Türkiye tarafından yayımlanan yeni albümü “Aşkın Izdırabını...” ile konserlerine başlıyor! Konserler: 7 Şubat 2013 İstanbul Jolly Joker(Bilet), 8 Şubat 2013 Ankara Jolly Joker(Bilet), 23 Şubat 2013 Konya Rixos Balo Salonu0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi