15 Şubat 2013 Cuma

Müzik Notları...

*Büyük Ev Ablukada Çevre Tiyatrosu'nda!
*Neden? "Gece Yolcuları"
*Model'den haberler...
*Levent Yüksel "Beş Duyu"
*Nalan'dan yeni klip: "Haklarım Saklı"
*"Yaralı" klip!
*Gökhan Tepe ile Aşk'ın şarkıları...
*Aynur Aydın "Nolur Gitme"


Haber başlıklarına tıklayarak istediğiniz habere kolayca ulaşabilirsiniz.... 
Büyük Ev Ablukada Çevre Tiyatrosu'nda!
İstanbul alternatif müzik camiasının en gizemli ve başarılı gruplarından bir fenomen haline gelen Büyük Ev Ablukada, albüm sonrası ses getiren performanslarına devam ediyor. Birçok klişeyi reddeden, hiç röportaj vermeyen buna rağmen aykırı duruşları, sağlam müzikleri ve eğlenceli performanslarıyla adeta bir şehir efsanesine dönüşen Büyük Ev Ablukada, 20 Şubat Çarşamba akşamı saat 20:30'da Çevre Tiyatrosu'nda! Bilet almak için tıklayınız...Neden? "Gece Yolcuları"
Dördüncü stüdyo albümlerini hazırlayan Gece Yolcuları geçtiğimiz günlerde tekrar EMI Müzik Türkiye ile çalışmaya başladığını açıklamıştı. Neden? ismini verdikleri yeni albümlerinin hazırlıklarını tamamlayan grup, Şubat ayı sonunda EMI Müzik Türkiye ve Gece Production işbirliğiyle müzik severlere sunuyor. Uzun bir aradan sonra Haluk Kurosman prodüktörlüğünde yayımlanacak albümün fotoğraf çekimleri  Fethi Karaduman tarafından gerçekleştirildi. Grubun basında, albüm tasarımında kullanılacak fotoğrafların imaj çalışmasını Buse Terim gerçekleştirdi.  Albümün çıkış parçası olan Neden?’in klip kostümlerinin seçimi de Buse Terim’e ait.
Model'den haberler...
Davulcuları Aşkın Çolak ile yollarını ayıran Model, yoluna Fatma Turgut, Can Temiz, Burak Yerebakan, Okan Işık ve ekibin yeni üyesi Kerem Sedef  ile devam ediyor.  Model, son albümleri Diğer Masallar'ın yeni klibini  yoğun istek üzerine Makyaj isimli şarkısına çekti. Alper ve Caner Özyurtlu yönetmenliğindeki klip Beyoğlu Rumeli Han'da kalabalık bir ekiple, 16 saatlik yoğun bir çalışma sonrasında çekildi. Fatma Turgut'un, eski sevgililerini terk edilmiş bir evde mahsur tutan bir kadını oynadığı klipte grup elemanları da Fatma Turgut'un eski sevgililerini canlandırdı. 


Levent Yüksel "Beş Duyu"
Esen Müzik etiketiyle yayımladığı yeni albümüyle uzun süren suskunluğunu sona erdiren ve albümle aynı adı taşıyan “Topyekün” isimli şarkısını kliplendiren Levent Yüksel, albümünün ikinci video klibi “Beş Duyu” için kamera karşısına geçti. Şarkının sözü ve müziği Halil Koçak düzenlemesi ise Levent Yüksel ve Mustafa Ceceli imzalı. Klip, Lara Sayılgan yönetmenliğinde 20 kişilik set ekibiyle, Galata Köprüsü, Ortaköy ve Beyoğlu'nda çekildi. Klibi izlemek için tıklayınız...Nalan'dan yeni klip: "Haklarım Saklı"
Nalan, produktorlüğünü kendisinin üstlendiği son albümü Aşk'ın ikinci klibi duygusal bir şarkı olan Haklarım Saklı'ya çekildi. Sözleri Hakkı Yalçın'a, müziği Gökhan Tepe'ye ait olan Haklarım Saklı şarkısının klibini ise Eyüp Dirlik yönetti. 20 kişilik bir ekip tarafından Heybeliada ve Nişantaşı sokaklarında gerçekleştirilen çekimlerde Nalan, yalnız bir kadını canlandırdı. Klibi izlemek için tıklayınız...


"Yaralı" klip!
Kısa süre önce çıkardığı "Anlatacaklarım Var" isimli albümü müzik listelerinde hızla yükselen Bengü, rekor dinlenme sayısına ulaşan şarkısı "Yaralı" için kamera karşısına geçti. Bengü, söz ve müziği Zeki Güner'e ait olan Yaralı şarkısının klibi için Murad Küçük'ün kamerasının karşısına geçti. Şarkıyı dinlemek için tıklayınız...Gökhan Tepe ile Aşk'ın şarkıları...
 Müzik kariyerindeki 7. Solo albümü “Kendim Gibi”yi Aralık 2012’de dinleyicisiyle buluşturan Gökhan Tepe, 16 Şubat İzmir Arena’da Sevgililer Günü’ne özel sevenleriyle buluşuyor. Üç aydır hem çıkış şarkısı “Tanrım Dert Vermesin” ile müzik listelerinin hem de “Kendim Gibi” ile satış listelerinin üst sıralarında yer alarak büyük başarı yakalayan Gökhan Tepe, dünden bugüne kendi albümlerinde yorumladığı şarkıların yanı sıra, dillerden düşmeyen aşk şarkılarını İzmirli sevenleri için seslendirecek. Bilet almak için tıklayınız...Aynur Aydın "Nolur Gitme"
"12 Çeşit La La" albümüyle dikkatleri üzerine çeken Aynur Aydın, sözleri Günay Çoban, müziği Tony Nilsson imzalı "Nolur Gitme" isimli şarkısına Şenol Korkmaz yönetmenliğinde çektiği klibi yayınladı.

0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi