26 Şubat 2013 Salı

Frapan "Süper Akıllı Roket"

Frapan, ikinci albümü ‘Süper Akıllı Roket’ isimli ikinci albümünü Lila Records etiketiyle yayınladı.

Kayıtları 8 ay süren "Süper Akıllı Roket" isimli albümde 11 şarkı yer alıyor. Elektronik rock alt yapılı albümünün kayıtları Evci Müzik’te, mastering ise Ingiltere'de Abbeyroad Studios'ta Steve Rooke tarafından yapıldı. Albümde bulunan şarkıların tüm söz ve müzikleri Samet Evci imzasını taşıyor.


"Süper Akıllı Roket"in çıkış şarkısı ise, albümle aynı ismi taşıyan şarkı oldu. Önümüzdeki günlerde müzik kanallarında sıkça rastlayacağınız klibi ile de dikkatleri üzerine çekecek olan Frapan’ın albüm kapağı İspanyol ressam Mergeir Dire tarafından hazırlandı.

 SÜPER AKILLI ROKET (DİNLE)

 1. Süper Akıllı Roket
 2. Manyak
 3. Tavşan ve Ben
 4. Uyku
 5. Dandun
 6. Bu Nasıl Aptal Hayattır
 7. Para Verin Bana
 8. Kanlı Masallar
 9. Umurumda
 10. Koza
 11. BöcekFRAPAN

2005 yılında Samet Evci (vokal/gitar), Erkan Erten (gitar), Orkut Atalay (bas gitar) ve Ata Erdem Şimşek (davul) tarafından kurulan Frapan, Beyoğlu Hayal Kahvesi başta olmak üzere çeşitli mekanlarda ve üniversite festivallerinde cover projeleri ile sahne aldı. Bu zaman içerisinde sergilemiş oldukları canlı performansları ile de büyük beğeni toplayarak, hayran kitlesini sağlamlaştırdı. 2009 yılında vizyona giren ‘İki Çizgi‘ adlı sinema filminin müziğine imza atan Frapan, Altın Portakal’da da en iyi müzik dalında aday gösterildi. Grup 2010 yılında da Duman, Kargo, Yalın, Athena, Şebnem Ferah ve Redd gibi isimlerle çalışmış olan Levent Büyük prodüktörlüğünde kendi adını taşıyan ilk albümünü yayımlamıştı.. 


İLETİŞİM
Facebook
Twitter

0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi