11 Mart 2013 Pazartesi

Aylin Aslım "Zümrüdüanka"

Aylin Aslım "Zümrüdüanka" isimli yeni albümünü Sony Music etiketiyle yayımladı...
 
13 senelik müzikal kariyerinde Türk rock müziğinin başarılı kadın vokallerinden ve şarkı yazarlarından biri olarak yoluna emin adımlar ile devam ederken geniş bir hayran kitlesine ulaşan Aylin Aslım, “Zümrüdüanka” isimli 4. solo albümü ile müzik marketlerdeki yerini aldı. 

Prodüktörlüğünü Sarp Özdemiroğlu'nun yaptığı aldümde sekiz şarkı yer alıyor. Albümde söz ve bestelerde ağırlıklı olarak Aylin Aslım imzası bulunuyor. “Af” isimli şarkıda sanatçıya Cem Adrian eşlik ederken, sanatçı bu albümünde bir de unutulmaz Atilla Özdemiroğlu ve Aysel Gürel şarkısı olan “Hasret”i yorumladı. İsmini, sözü ve bestesi Aylin Aslım’a ait olan “Zümrüdüanka” şarkısından alan albümün genel konsepti hüzün ve aşk temaları üzerine kuruldu.
 
 Aylin Aslım yeni albümü öncesi Teoman ile düet yaptığı “İki Zavallı Kuş” isimli şarkısını 14 Şubat’da radyo ve dijital mecralardan müzikseverlerin beğenisine sundu ve tam not aldı. Şarkı yayınlandığı günden itibaren Teoman’nın müziğe dönüşü olarak büyük ses getirdi ve dijital ortamlarda çok kısa bir sürede tıklanma rekorları kırdı.ZÜMRÜDÜANKA (iTunes-Dinle)

 1. İki Zavallı Kuş
  Söz: Aylin Aslım  &  Beste: Aylin Aslım & Övünç Dan
 2. Ölünür de
  Söz & Beste: Övünç Dan
 3. Hasret
  Söz: Aysel Gürel & Beste: Atilla Özdemiroğlu
 4. Küçük Bey
  Söz: Aylin Aslım & Beste: Aylin Aslım - Övünç Dan
 5. Zümrüdüanka
  Söz & Beste: Aylin Aslım
 6. Af
  Söz: Aylin Aslım & Beste: Aylin Aslım - Övünç Dan
 7. İşte Sana Bir Tango
  Söz: Aylin Aslım &  Beste: Aylin Aslım - Övünç Dan
 8. Usta
  Söz & Beste: Aylin Aslım0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi