13 Mart 2013 Çarşamba

Feridun Düzağaç "FLU"

   Feridun Düzağaç, üç yıl aradan sonra DMC etiketiyle Flu isimli yeni albümünü yayımladı!

    Feridun Düzağaç, "Flu" ismini verdiği yeni albümünde kendi bestelerinin yanı sıra, ‘amatör zamanlarımdan kalma şarkıcılık özlemime göndermeler adına, sevdiğim ve bir anlamda kıskandığım’ dediği şarkıları da bu albümde sevenlerine sunuyor. 10 şarkının bulunduğu albümde 7 şarkının sözü ve müziği Feridun Düzağaç imzalı. Fikret Kızılok'tan "Tek Başına", söz ve müziği Şemi Diriker’e ait olan, Esmeray’dan dinlediğimiz "Unutama Beni", bir Murat Hasarı şarkısı olan "Yaz" ve Feridun Düzağaç’ın 'baş eserim' dediği "Gönül" de bu albümde yer aldı.

   Feridun Düzağaç, Can Alper ve Arıkan Sırakaya prodüktörlüğünde hazırlanan "Flu"nun mix ve mastering çalışması Arıkan Sırakaya ve Cem Büyükuzun’a ait. Babajım Stüdyoları'nda kaydedilen albümün fotoğrafları ise Yağmur Kızılok imzasını taşıyor.

   İskender Paydaş düzenlemesi ile albümde yer alan ve açılış şarkısı olan "Senin Yüzünden" , yarım kalmış ve kenara bırakılmış bir şarkı iken, sanatçının twitter’da gördüğü ‘Senden sonra beni kim öptüyse senin yüzünden’ cümlesi ile yeniden hayat buluyor. Şarkı, aşkın sosyal medyadaki hafif meşrep yorumlarına göndermelerde bulunurken, Feridun Dūzağaç şöyle ekliyor;

'yazanın tek kaygısı var oysa,
aşkı böyle bilmesin çocuklar'

FLU (Dinle)

Seyrüsefer
Gönül
Senin Yüzünden
Sana Deliriyorum
Unutama Beni
Ansızın ve Nedensiz
Belki Bir Gece
Tek Başına
Bugün
YazFeridun Düzağaç, yeni albümü FLU ile ilgili şunları dile getiriyor: “Flu, uzun ve seyri değişen bir sürecin sonu… Dinleyenlerinin ve sevenlerinin yüklediği anlama direnmeye ve onu görmezden gelmeye çalışan yorgun bir şarkı yazarının, ‘biraz durup dinlenmeli, belki de başka şarkılar söylenmeli' diye düşündüğü, kendi şarkılarını nadasa bırakmayı uygun bulduğu bir dönemin ardından "gönül dostu" dinleyicilere sunulan bir albüm…”

“Yıllar, yollar sonunda öğrendiğim en net gerçek; hayat flu” FD

0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi