8 Mart 2013 Cuma

Murat Ak Destur! Diyor

Murat Ak'ın ilk solo albümü "Destur" müzik severlerin beğenisine sunuluyor...

2006 yılında solistliğini yaptığı Çamur grubuyla "Bu Aşkın Izdırabını" isimli albümünü yayınlayan ve Hara isimli şarkıda yorumuyla dikkatleri üzerine çeken Murak Ak ilk solo albümünü Çimen's Yapım etiketiyle yayınlıyor.

Sanat dünyasının duayen ismi Mazlum Çimen'in prodüktörlüğünü yaptığı albümde yer alan müziklerin tamamı Murat Ak’a aitken, 9 şarkının sözleri de yine sanatçının kaleminden. Albümün çıkış şarkısı "Bozdun Ezberimi"nin klibi için ünlü yönetmen Kemal Başbuğ kamera arkasına geçerken, sanatçının ikinci klip çalışması ise aynı zamanda albümün isim babası da olan Mete Özgencil tarafından çekildi.

Albümün fotoğrafları da usta yönetmen Reis Çelik’in çalışma arkadaşı Burcu Karakaş’ın objektifine ait.

Sanat dünyasının usta isimleri ve Türkiye’nin sevilen yüzleri bu albüm için “Destur” dedi. Videoyu izlemek için tıklayınız...

Destur demeden önce…
Murat Ak, müziğinin nasıl bir temel üzerine kurulacağını netleştirdikten sonra “Sınır“ grubunun gitaristi Çağdaş Yarman’laalbümdeki şarkıların aranjelerini 6-7 ay gibi bir süre içerisinde tamamladı. Klasik bas, davul, gitar, klavye dörtlüsünün üzerine grup yaylılar ve doğu perküsyonlar ilave edilerek albümün genel soundu oluşturuldu. Albüm kayıtlarında yaylılar Gündem Yaylı Grubu tarafından çalınırken, davulda Tolgay Yılmaz, gitarlarda ise Çağdaş Yarman gibi Murat Ak’ın uzun yıllar birlikte müzik yaptığı isimler yer aldı. Basgitarların Eylem Pelit’e, perküsyonun ise Mert Elmas’a ait olduğu albümün kaydı ise Stüdyo Fabrik’da Bülent Kayran ve Saki Çimen tarafından yapıldı.


İletişim
facebook.com/muratakonline
twitter.com/muratakonline
www.muratak.com.tr
0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi