8 Mart 2013 Cuma

"İnsan Neslinin Sonu" Geliyor!

RaShit, 4. stüdyo albümü "İnsan Neslinin Sonu" Ada Müzik etiketiyle yayımladı.

Bugüne dek yaptıkları şarkılarla ezberbozan Rashit, kuruluşunun 20. Yılında yayınladığı bu albümü bugüne kadar yayınlanan diğer albümleri gibi, yine bir konsept albüm olma niteliğinde. Prodüktörlüğünü grubun davulcusu Orkun Tunç’un üstlendiği albümde 12 şarkı yer alıyor. Tüm şarkı sözleri  grubun gitaristi ve kurucusu Tolga Özbey'in imzasını taşıyor. 

Albümde bir Nazan Öncel, bir de Göksel düeti ile birlikte grup tarafından tek seferde yorumlanan bir “Dombra” şarkısı (eski bir Nogay Türküsü), ritmik yapısı ve duygu olarak punk hissettiren bir şarkı "Hep Yokluğa’’ bulunuyor.

Nazan Öncel'in eşlik ettiği "Kancalar" isimli şarkının bestesi James Bond serisinin müziklerini yapan John Barry’nin ‘Persuaders’ adlı TV dizisinin tema müziğinden esinlenilerek yapıldı. Göksel’in eşlik ettiği "İki Gölge" isimli şarkı ise 60’larda Sandy Possey’nin "All Hung Up On Your Green Eyes" şarkısının yorumu. Bülent Pozam’ın sözleriyle “Süheyl Denizci Orkestrası ve Şehrazat” tarafından 1967 yılında kaydedilmiş bir şarkı.

"İnsan Neslinin Sonu" nda sözler günümüz insanının duygularını yitirmesine ve mekanikleşerek kendine yabancılaşmasına neden olan modern hayata odaklanıyor: Hepimizin yaşadığı duygu hallerinden yola çıkarak, manevi arayışların kaçınılmaz olarak nihilizme ulaşmasını hikayelendiriyor. "İnsan Neslinin Sonu" grubun punk, post-punk, new-wave, post-rock, indie, garage, drone gibi batı soundları yer yer Balkan ve Asya müziği ile bütünleştirdiği bir olgunluk albümü olarak tasarlanmış.

Müzik Danışmanılığını Jay Dobis, Murat İgor Atalay yaptı. Kapak fotoğrafı Göksel Balaban’a, arka ve iç fotoğrafı Sema Korkmaz ve Ertuğ Dinseven’e, kapak tasarımı ise Kadir Akkara Yardımcı'ya ait. 



 İnsan Neslinin Sonu (Dinle-iTunes)
 1. Hep Yokluğa
 2. Büyük Yarış
 3. Kancalar (Feat. Nazan Öncel)
 4. Kişisel Cehennemim
 5. Savaş Boyaları
 6. Basit Bir Dokunuş
 7. İki Gölge (Feat. Göksel)
 8. Zor Gerçek
 9. Çıplak Görüşme
 10. Lunatik Sanrılar
 11. Yeryüzündeki Cennet
 12. Gecenin Günahı Yok











0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi