25 Nisan 2013 Perşembe

Ali İşcan "Sakıncası Yok"

Uzun yıllar Türkiye'nin dört bir yanında müzik yapan, gitar piyano, perküsyon gibi enstürmanları ustaca çalan Ali İşcan'ın "Sakıncası Yok" isimli ilk stüdyo albümü Yazz Records etiketiyle Nisan ayında raflarda yerini aldı. 2 yıl süren 8 şarkının yer aldığı, bütün söz ve müzikleri Ali İşçan tarafından yazılan albümün mikslerini Murat Bulut masteringini Tarık Ceran yaptı.

Pop rock soundlu albümün prodüktörlüğünü, bir çok albüm ve projede besteci ve aranjör olarak çalışan, "Şık Şık" single çalışması, 'Tam 90'dan albümü ile müzik sektöründe önemli işlere imza atan Volga Tamöz yaptı.

"İçimizden geldiği gibi, şarkının rengi nasıl ortaya çıkacaksa öyle çaldık" diyen Ali İşcan yüreğimizin yağmurlarının dinmesini bekledik çıkan renkler bu albümü oluşturan çok özel şarkılar oldu dedi.

Gitar ve piyano ağırlıklı, enerjisi yüksek, zengin melodik yapısı ve akıcı sözlerden oluşan, yer yer türk motiflerinin kullanıldığı albümün ilk video klibini Erman Karahisarlı "Sakıncası Yok" şarkısına çekti.

"Başını kaldırıp gözlerini kapa... Nerde olmak istersin, ne yapmak istersin ömrünce, işte ben bu soruyu çok sordum kendime. Hep ailemle olmak istedim ve hep kendi şarkılarımı yazmak ve söylemek istedim. Ne uğraştım sizlerle buluşturmak için ellerinden tuttum onların, ilgilendim, saçlarını okşadım ve şimdi sizlere emanet ediyorum. Onlara iyi bakın, kolay olmuyor onları yanınıza getirmek. Bu albün dinleyenlere tek taraflı sunulmuş bir iş, çok samimi,çok içten, çok naif bir o kadar da cüretkar."

Terk edene ,bırakıp gidene SAKINCASI YOK diyecek kadar özgüvenli
Sevdiğine KAÇTIN diye haykıracak kadar cesur
YAK BENİ diyecek kadar teslimiyetçi
AŞKIN KADAR KONUŞ diyecek kadar özgüvenli
Herşeye BANA NE dicek kadar aşık
UNUTMA diye bağıracak kadar uyarıcı
HİÇ SUÇUM YOKKEN diyecek kadar saf
Veee GECE GELİRKEN ÜZERİME diyecek kadar çaresiz

0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi