20 Mayıs 2013 Pazartesi

Müzik Notları...

*Nadide'den Yeni Klip: "Taşındım Yüreğinden"
*Gripin Konserleri Devam Ediyor...
*Gökhan Keser 5. Klibini Yayınladı
*Pop Star Abidin Yeni Albümüyle...
*Faruk Emre ile "Haydi Dans"
*Çizgi Roman Tadında Klip!
*Emir ile "Tutuşmayan Kalmasın"Haber başlıklarına tıklayarak istediğiniz habere kolayca ulaşabilirsiniz.... 
Nadide'den Yeni Klip: "Taşındım Yüreğinden"
"Hayat Aşktan Yana" albümünün ikinci klibi "Taşındım Yüreğinden" adlı şarkıya çekildi. Şarkının sözleri Hülya Şenkul’a bestesi Namık Nagdeliyev’e, düzenlemesi Nevzat Yılmaz’a ait. Hakan Yonat yönetmenliğinde çekilen klip, Film sokağı stüdyolarından hazırlanan özel bir dekorda gerçeklesti.

Gripin Konserleri Devam Ediyor...
Son albümü “Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar”ın yeni video klip şarkısı “Aşk Nereden Nereye” ile kısa sürede radyoların üst sıralarında yerini alan Gripin, konserlerine devam ediyor. Son albümleriyle Avustralya ve iki Amerika turnesi gerçekleştiren grup üyeleri, yurt içi ve yurt dışı konserlerine tam gaz devam ediyor.
Gripin konserleri:  21 Mayıs Gebze Yüksek Teknoloji Enstütüsü / 22 Mayıs İstanbul Aydın Üniversitesi / 23 Mayıs Çorum Hitit Üniversitesi / 29 Mayıs Ordu Üniversitesi / 30 Mayıs Batman Üniversitesi / 31 Mayıs Urfa / 1 Haziran Yedikule Zindanları / 8 Haziran İstanbul Jolly Joker / 9 Haziran Ted Koleji / 14 Haziran Ankara Vişnelik


Gökhan Keser 5. Klibini Yayınladı
2012 yılında çıkardığı kendi adını taşıyan albümüyle müzikseverlerin karşısına çıkan Gökhan Keser, hem yorumu hem de söz ve besteleriyle müzik sektöründe kalıcı bir isim olacağının sinyallerini vermiş ve müzikseverlerden tam not almıştı.Gökhan Keser, Gülşen Aybaba yönetmenliğinde ayrılık acısı yaşıyan bir erkeğin hikayesinin anlatıldığı “Ceket” şarkısının video klibini müzikseverlerle paylaştı.Pop Star Abidin Yeni Albümüyle...
Yıllar önce Pop Star yarışmasında kazandığı başarıyla dikkatleri üzerine çeken Abidin Özşahin, uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni albümünü tamamladı. Abidin Özşahin, yeni albümü Duy Beni için Çağlar Türkmen, İskender Paydaş, Metin Türkcan, Tuna Velibaşoğlu, İ. Okan Özen ve Serter Karadeniz gibi Türkiye'nin en başarılı müzisyenlerinden oluşan dev bir kadroyla bir araya geldi. Tüm şarkıların söz ve müziğinin Abidin Özşahine ait olduğu albümde toplam 9 şarkı bulunuyor.Faruk Emre ile "Haydi Dans"
“Haydi Dans” adlı ilk albümünü yayınlamaya hazırlanan Faruk Emre, çıkış şarkısı “Gazoz”un klibini son yılların başarılı yönetmeni Şenol Korkmaz çekti. Albümün yapımcılığını Şirkett Yapım, prodüktörlüğünü ve müzik direktörlüğünü Berkan Kaya üstlendi. Fotoğraf çekimlerini ise dünyaca ünlü fotoğrafçı Ozzy Turan gerçekleştirdi.Çizgi Roman Tadında Klip!
Türkiye’nin en güçlü kadın vokallerinden biri olan Sibel Gürsoy ile Türkiye’nin en önemli müzik adamlarından Kutlu Özmakinacı’dan oluşan “Skeç” grubu geçtiğimiz aylarda “Okyanus” isimli albümlerini yayımlamış ve “Heves” isimli şarkısı ve klibi ile müzikseverlerin dikkatini çekmişti. Albümün ikinci video klibi dinleyenlerden gelen yoğun istek üzerine “Korkma” şarkısına çekildi. İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde çekilen klip bir babanın kızına dünyayı kurtarma sözü verip güne başlamasını ve gün içinde yaşadığı tüm olumsuzlukları kızı için birer çizgi roman kahramanlık hikayeleriymiş gibi hayal etmesini anlatıyor.


Emir ile "Tutuşmayan Kalmasın"
Sudan Sebep, Makina ve Veda Gecesi adlı şarkılarıyla 2012 yılının en çok dinlenen isimlerinden olan Emir, bir yandan albüm çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da yepyeni şarkısı "Tutuşmayan Kalmasın"ı sevenlerinin beğenisine sunuyor. Shen Entertainment etiketiyle, dijital ortamda, single olarak yayınlanacak şarkının sözleri Gökhan Şahin, bestesi ve aranjesi ise Emrah Karaduman’a ait. Şarkıya, Murad Küçük yönetmenliğinde klip çekildi.0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi