10 Mayıs 2013 Cuma

Merakla Beklenen Albümüyle Şebnem Ferah!


Rock müziğin başarılı kadın vokallerinden Şebnem Ferah, 4 yıl aranın ardından “Od” isimli 7. stüdyo albümünü Pasaj Müzik etiketiyle yayınladı.

Prodüktörlüğünü Tarkan Gözübüyük'ün üstlendiği albümde 10 şarkı yer alıyor. "Od"un kayıtları Babajim stüdyolarında, 6 ayda tamamlandı. Mixleri Murat Bulut, masteringi ise Evren Göknar tarafından Los Angeles Capitol Stüdyoları’nda yapıldı. Albümdeki şarkılara, sahnede olduğu gibi, klavyelerde Ozan Tügen, gitarlarda Metin Türkcan, bas gitarda Buket Doran, davullarda ise Aykan İlkan eşlik etti.

"Od" albümünde sözü ve müziği Şebnem Ferah’a ait 9 şarkı yer alırken sanatçının dinleyicilerine bir de cover sürprizi var. Cem Karaca tarafından bestelenmiş bir Nazım Hikmet şiiri olan “Çok Yorgunum” Şebnem Ferah tarafından yeniden yorumlandı.

Her zamanki gibi güçlü bir sounda ve etkili liriklere sahip yepyeni Şebnem Ferah albümünün çıkış şarkısı, söz ve müziği sanatçıya ait “Birileri Var” olarak belirlendi. Ketche yönetmenliğinde çekilen video klip, albümün yayın tarihi ile beraber müzik kanallarında yayınlanmaya başladı.


"OD"

  1. Kalbim Mezar
  2. Birileri Var
  3. Od
  4. Savaş Boyası
  5. Bin Yıldır
  6. Ya Hep Ya Hiç
  7. Utangaç
  8. Yarım
  9. Girdap
  10. Çok Yorgunum
1 yorum:

Her zamanki gibi şebo klasiği çok iyi bir albüm.İkinci klip için adaylar bence Savaş boyası, od ve tabiki çok yorgunum...

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi