1 Mayıs 2013 Çarşamba

Doğa İçin Çal 5

Türkiye'nin farklı yerlerinde doğan 47 müzisyen "Doğa İçin Çal" projesiyle doğamıza sahip çıkmamız gerektiğini hatırlatmak için bir kez daha buluştular.

Daha önce "Divane Aşık Gibi", "Uzun İnce Bir Yoldayım", "Gesi Bağları, Çemberimde Gül Oya, Çayelinden Öteye" türkülerimizi hayata geçiren proje, son olarak da 2012'de Cahit Berkay'ın ölümsüz film müziklerini "Selvi Boylum Al Yazmalım, Çiçek Abbas, Devlerin Aşkı" potporisiyle müzik ve doğa severlerle buluşturmuştu.

Her çeşit çalgı ve müzik tarzının ahenkli bir biçimde derlenmesiyle fark yaratan proje gücünü bugüne kadar dünyanın dört bir yanından başvurmuş yirmi binden fazla müzisyenden alıyor.

Video çekimleri, ses kayıtları, kurgu ve düzenlemesini yine Fırat Çavaş'ın üstlendiği projenin beşinci şarkısı olan "Bitlis'te Beş Minare", Rus işgali sonrasında Bitlis'in harap haline yakılmış bir ağıt. Şebnem Ferah, İsmail Altunsaray, Gülçin Ergül, Levent Yüksel, gibi ünlü müzisyenlerin destek verdiği, Grammy ödüllü Evren Göknar'ın masteringini yaptı. 


 


0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi