17 Mayıs 2013 Cuma

ZEREV Vakfı için "Bana Bir Masal Anlar Baba"


Türk popunun sevilen ikilisi Oya - Bora,  Zihinsel Engelliler Vakfı (ZEREV) yararına hazırlanan özel bir albümle müzik dünyasına geri döndü.
 

Oya - Bora, “Bana Bir Masal Anlat Baba” adlı bu mini-albümde Süper Baba ve Baba Evi dizilerinin unutulmaz tema şarkılarının yanı sıra, ‘90’lı yıllarda dillerden düşmeyen “Saraylı” ve “Ara Beni” adlı şarkılarını yeniden seslendirdiler.
 

Prodüktörlüğünü Hakan Eren’in, süpervizörlüğünü ZEREV Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Umut’un yaptığı albümde yer alan şarkılar, yıllardır hem unutulmaz dizi müziklerine imza atan, hem de İncesaz topluluğu ile birlikte Türk müziğine çağdaş bir soluk getiren Cengiz Onural ve Bora Ebeoğlu’na ait. Ossi Müzik etiketiyle piyasaya sürülen bu albümün tüm geliri ZEREV Vakfına bırakılacak. 


 BANA BİR MASAL ANLAT BABA 

1- Bana Bir Masal Anlat Baba
Söz: Cengiz Onural, Yavuz Turgul
Müzik: Cengiz Onural
2- Sevdayla Hesaplaşılmaz (Babaevi)
Söz: Cengiz Onural
Müzik: Cengiz Onural
3- Saraylı
Söz: Bora Ebeoğlu
Müzik: Bora Ebeoğlu
4- Ara Beni
Söz: Bora Ebeoğlu
Müzik: Bora Ebeoğlu


ZEREV
 
Eğitilebilir ve öğretilebilir zihinsel engelli çocuk, genç ve yetişkinlere özel eğitim ile rehabilitasyon imkanı sağlayarak, bireysel kapasitelerini en üst seviyeye ulaştırmak ve onlara toplum içinde fonksiyonellik kazandırma amacıyla kurulan ZEREV Vakfı, zihinsel engelli kişilerin yaşam koşullarını iyileştirmek, bağımsız yaşamalarına destek olmak, toplumsal gelişimlerden pay almalarını sağlamak, üretime katkıda bulunmalarını sağlamak, bakım ve korumaya ihtiyacı olan engellilerin gereksinimlerini karşılayarak, yaşam kalitelerini yükseltmek ilkelerini esas alıyor.

 

Her yaş ve kesimden zihinsel engellileri Akademi Z adı verilen eğitim kurumu çatısı altında bir araya getirip, onlara alanında uzman olan eğitmenlerden eğitim alabilme imkânı sunmak ZEREV Vakfının halen üzerinde çalıştığı en önemli proje.
 

Akademi Z’de sinema, tiyatro, montaj, dublaj, resim, müzik, dans, spor gibi dallarda bu projeye destek veren akademisyenler tarafından eğitim verilecek.
 

ZEREV Vakfı bir başka önemli amacı ise verdiği eğitimler ile zihinsel engelli kişilerin iş sahibi olabilmesini sağlamak.0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi