9 Temmuz 2013 Salı

Müzik Notları...

*Melis Danişmend "Gölgemde Dinlenmeye Gel"
*Emel Yalçın "Beni Sevdiler Sandım"
*Yeni Albümüyle "Mirkelam" Yakında
*"Haydi Gel Gidelim" Klibiyle Mehmet Erdem
*Gökhan Tepe "Adı Aşk Olsun"
*Aydilge "Yine Ben Aşık Oldum"
*Umut Kuzey "Vay Anasını"
*Özgün Tatil'de!
*İlk Klip "Beyaz Kelebek"Haber başlıklarına tıklayarak istediğiniz habere kolayca ulaşabilirsiniz.... 


Melis Danişmend "Gölgemde Dinlenmeye Gel"
'Biraz Gülmek İstiyordum' isimli ikinci albümünü We Play etiketiyle yayımlayan Melis Danişmend, 2. klibinde "Gölgemde Dinlenmeye Gel" dedi. "Gölgemde Dinlenmeye Gel"in sözü ve müziği Melis Danişmend'e, düzenlemesi ise Serkan Çeliköz'e ait. Klip, Evren Arasıl imzası taşıyor.Emel Yalçın "Beni Sevdiler Sandım"
İlk albüm sonrasi sahne çalışmalarına ağırlık veren Emel Yalçın, yeni albümü öncesinde "Beni Sevdiler Sandım" isimli şarkısını iki farklı versiyonla müzik severlerin beğenisine sundu. Şarkının söz ve müziği Timur Arat' a düzenlemesi Soner Kıvanç' a ait. Emel Yalçın'a şarkıda solo vokalleriyle Murat Dalkılıç eşlik ediyor. "Beni Sevdiler Sandım"ın diğer versiyonu Aytekin Kurt imzalı.. Şarkının klibi Kıyıköy ve Balat'ta Talip Karamahmutoğlu yönetmenliğinde çekildi. Seyhan Müzik etiketi taşıyan çalışmanın fotoğraflarını Zeynel Abidin çekti. 

Yeni Albümüyle "Mirkelam" Yakında!
Önümüzdeki günlerde Sony Music etiketiyle 6. solo albümü “Denizin Arka Yüzü"nü müzikseverlerle paylaşmaya hazırlanan Mirkelam, albüm hazırlıkları son hızla devam ederken hayranlarıyla albümden şarkılara dair ipuçlarını paylaşmaya başladı. Albüm hazırlıkları tamamlanana kadar albümündeki şarkılardan kısa teaserları müzikseverlerle paylaşacak olan sanatçı ilk olarak söz ve müziği Mirkelam imzası taşıyan “Evlenelim Gel” şarkısının teasırını sonrasında da "Kırık Gitarlarla" isimli şarkısı müzikseverlerle paylaştı. 
 


"Haydi Gel Gidelim" Klibiyle Mehmet Erdem
Mehmet Erdem, albümün üçüncü video klibi “Haydi Gel Gidelim” için kamera karşısına geçti. Ali Demirel yönetmenliğinde çekilen klibin senaryosu; bir tanesi Mehmet Erdem olmak üzere farklı hayatları ve meslekleri olan 4 çocukluk arkadaşının normal bir günlerinin sonunda bir Mehmet Erdem konserinde buluşmasını anlatıyor. Dirty Cheap Creative yapımcılığında birçok farklı iç ve dış mekanda yapılan çekimleri 4 gün süren klibin konser ve kulis sahneleri sanatçının en son İstanbul konserinde çekildi. Klipte Mehmet Erdem’e kurye rölünde Sedat Kalkavan, baba rolünde Batur Belirdi ve kampçı rolünde de Görkem Mertsöz eşlik etti.

Gökhan Tepe "Adı Aşk Olsun"
Gökhan Tepe, Sony Music etiketi ile geçtiğimiz senenin sonunda çıkardığı “Kendim Gibi” albümün üçüncü videosunu “Adı Aşk Olsun” isimli şarkıya çekti. Sözü ve müziği Serdar Aslan imzalı “Adı Aşk Olsun” şarkısı için Mustafa Uslu yönetmenliğinde kamera karşına geçen Gökhan Tepe’ye klipte Alman model Melanie eşlik etti. Garipçe Sahili’nde ve yollarında yaklaşık 20 kişilik bir ekip ile çekilen klip, bir adamın sahil kasabasına giderken gördüğü garson kız ile hayalinde yaşadığı romantik bir aşk öyküsünü anlatıyor.
Aydilge "Yine Ben Aşık Oldum"
Aydilge'nin Dokuzsekiz Müzik etiketiyle yayınlanan "Yalnızlıkla Yaptım" albümünün yeni klibi, "Yine Ben Aşık Oldum" şarkısına çekildi. Şarkının sözlerini annesi Faika Sarp ile birlikte yazan Aydilge, şarkının müziğini ise Cem Sarıoğlu ile birlikte hazırladı. Şarkının düzenlemesi Alen Konakoğlu imzası taşıyor. Gökhan Palas yönetmenliğinde çekilen klip, 22 saate yakın sürdü. Klipte Aydilge'ye kalabalık bir oyuncu ve dansçı kadrosu da eşlik etti.

Umut Kuzey "Vay Anasını"
Umut Kuzey, "Sorma" isimli 3. albümünün 2. klip şarkısı “Vay Anasını” için kamera karşısına geçti. Yönetmenliğini Gökhan Palas’ın üstlendiği klip Koşuyolu Carting pisti yakınlarında kurulan stüdyoda 30 kişilik cast ve yapım ekibi tarafından çekildi. Klipte Umut Kuzey’e Rusya’nın ödüllü güzellerinden Anastasia ve son zamanlarda adını duymaya başladığımız son olarak da Umutsuz Ev Kadınları dizisinde izlediğimiz Ayhan Aktaş eşlik etti.
Özgün Tatil'de!
Özgün, kısa bir süre önce Avrupa Müzik etiketiyle yayınladığı yeni şarkısı “Tatil”in klibini yayınladı. Sözü müziği ve düzenlemesi Onur Koç imzalı. Renkli görüntülerden oluşan klibin yönetmenliğini Murad Küçük, görüntü yönetmenliğini ise Veli Kuzlu üstlendi. Üç gün süren klibin çekimleri Antalya'da yapıldı.


İlk Klip "Beyaz Kelebek"
Begüm Tarako, ilk solo albümü ''Aklımın Oyunları'' nın ilk klibi "Beyaz Kelebek"i yayınladı. Şarkının sözü ve müziği Begüm Tarako, düzenlemesi ise Serkan Türküm, Emre Cincioğlu ve Ayhan Mutlu imzalı. Yapımcılığını Ada Muzik ve Ix Medya'nın üstlendiği klibin yönetmenliğini Ahu Şentürk, görüntü yönetmenliğini Aşkın Sağıroğlu yaptı. Kurgu & Color Grading FONO Film tarafından yapıldı. Erdem Dağdemir & Bora Ertekin ise Yapımcı olarak yer aldı.

0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi