27 Eylül 2013 Cuma

Müzik Notları...

*Lana Del Rey'e Diamond Ödül
*“Denizin Arka Yüzü” Gün Yüzüne Çıkıyor
*Murat Dalkılıç "Neyleyim İstanbul'u?"
*Işın Karaca'dan İkinci Klip "Helal Olsun"Haber başlıklarına tıklayarak istediğiniz habere kolayca ulaşabilirsiniz.... Lana Del Rey'e Diamond Ödül!
Born To Die albümü ile fenomen haline gelen Lana Del Rey, uzun süren bekleyişin ardından 20 Eylül'de Maçka Küçükçiftlik Park'ta muhteşem bir konsere imza attı. 15bin kişinin izlediği ve tüm şarkılara hep bir ağızdan eşlik ettiği konserde Lana Del Rey ön sıralardaki hayranlarının yanına giderek tek tek fotoğraf çektirip imza dağıttı. Konserde en sevilen Blue Jeans, Summertime Sadness, Young & Beautiful gibi hitlerini seslendiren Lana Del Rey, konser sonrası kulisinde Avrupa Müzik'in patronları ve Universal Music Group'un Türkiye lisansiyesi olan Cengiz Erdem ve Deniz Erdem'i ağırladı. Born To Die albümü ile Türkiye'de almaya hak kazandığı Diamond Plak ödülünü alırken, keyifli geçen sohbet sırasında Türkiye'deki bu başarı için emeği geçen herkese ve Türkiye'deki tüm fanlarına teşekkürlerini Cengiz ve Deniz Erdem aracılığı ile iletmek istediğini söyledi.

“Denizin Arka Yüzü” Gün Yüzüne Çıkıyor
Geçtiğimiz ay Sony Music etiketiyle yayımladığı “Denizin Arka Yüzü” albümüyle müzikseverlerden ve eleştirmenlerden tam not alan Mirkelam, yeni albümünde yer alan şarkıları ilk defa 28 Eylül’de Ghetto’da vereceği albüm lansman konserinde dinleyicileriyle canlı canlı buluşturuyor.  Kendisini uzun süredir mikrofon başında görmeyi bekleyen müzikseverler için bu geceye özel bir repertuvar hazırlayan sanatçı, yeni şarkılarının yanı sıra unutulmayan hitlerini de dinleyicileriyle hep bir ağızdan söyleyecek. Bilet almak için tıklayınız...
Murat Dalkılıç "Neyleyim İstanbul'u?"
Murat Dalkılıç'ın "Bir Güzellik Yap" isimli albümünün beşinci klibi "Neyleyim İstanbul'u" yayınlandı. Şarkının sözü ve müziği Oytun Karanacak, düzenlemesi ise A. Emir Batkan imzalı. Klip, Barış Kırımşelioğlu tarafından çekildi.


Işın Karaca'dan İkinci Klip "Helal Olsun"
Işın Karaca,  Seyhan Müzik ve Akış Production etiketiyle yayımladığı albümü "Her Şey Aşktan"ın ikinci klibini "Helal Olsun" isimli şarkıya çekti. Şarkının söz ve müziği Bora Duran'a düzenlemesi Mert Ali İçelli'ye ait. "Helal Olsun" albümün ilk klibi "Seve Seve"nin devamı olarak, Kemal Başbuğ yönetmenliğinde çekildi.


0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi