4 Eylül 2013 Çarşamba

Yedinci Ev "Şimdi"   Kryon tarafından ilham edilen ve Lee Carroll tarafından yazılan “Yuvaya Yolculuk” öyküsünden ismini ödünç alan Yedinci Ev,  2011 yılında Turgay Gülaydın(davul), Hazar Aşçı (bas gitar) ve Birkan Nasuhoğlu(vokal, gitar) tarafından kuruldu.

   Yedinci Ev Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde ilk albümü "Şimdi"yi canlı kayıt tekniğiyle kaydetti.We Play etiketiyle yayımlanan "Şimdi"de sözü ve müziği Birkan Nasuhoğlu'na, düzenlemeleri ise gruba ait 10 şarkı yer alıyor.

   Türkçe sözlü indie- rock müziğe yeni bir soluk getiren ve ufak dokunuşlar gizleyen ‘Şimdi’, grup üyelerinin her birinin kendine has sound’unu olduğu gibi yansıtmasının yanında bütün şarkıların duygu ve müzikal dokularını ortak paydada buluşturuyor.

    “Sevilmek ve çevremizdeki sevgiyi hissetmek istiyoruz. Huzurlu bir şekilde var olmak istiyoruz. Çevremizdekilerin endişelerine ve önemsiz, saçma sapan ilişki ve etkileşimlerine maruz kalmak istemiyoruz. Para konusunda tasalanmak istemiyoruz. AZAT EDİLDİĞİMİZİ hissetmek istiyoruz! Dünyadaki diğer insanlar için bir anlam ifade etmek istiyoruz. Bir nedenden ötürü var olduğumuzu bilmek, Tanrı’nın planının doğru ve uygun bir parçası olmak istiyoruz.”
Yedinci Ev


İletişim
"ŞİMDİ"
(iTunes - Fizy - Turkcell Müzik)
  1. Eninde Sonunda
  2. Alışkanlık Değilsin
  3. Birileri Anlatsın Bana
  4. Şimdi 
  5. Sevsene Beni
  6. Aşkının Huzurunda
  7. Anlat O'na
  8. Yalan
  9.  Deli Gibi
  10.  Utanıyorum Halimden0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi