5 Ekim 2013 Cumartesi

Can Atilla'dan Aşkı Yaşam Enerjisine Dönüştüren Albüm!

  
    Yaptığı benzersiz albümleri, film müzikleri, bale ve klasik müzik eserleri, sahne ve dizi müzikleri ile ülkemizde olduğu kadar dünyada da saygı ve kabul gören besteci Can Atilla, yepyeni albümü “İdea”yı Sony Music etiketiyle yayınlıyor...

   Can Atilla, “Cariyeler ve Geceler” albümünden bu yana yapmış olduğu hit eserlerinin trance ve lounge mixlerini hazırladı. Aynı zamanda “İdea” bu serinin ilk albümü olma özelliğini taşıyor.

   İdea'yı "Aşkın yeni formu, yaşam enerjisine dönüşmesi" cümlesiyle tanımlayan besteci, daha önce yayınlamış olduğu konsept albümlerinin en sevilen eserlerini yeni yüzyılın gelecekteki müziği ile yeniden yorumluyor. “Hamamda İlk Gözyaşları”, “Vivaldi İstanbul'da”, “Mara Despina”, “Cariyeler ve Geceler” ve UEFA Uluslararası Resmi Müziği olarak ilan edilen “Rumeli Hisarı'nın Yapılışı” gibi klasik Can Atilla eserleri; trance, club, lounge, ambient, elektronik ve retro çizgisindeki benzersiz ses tasarımı ile öne çıkıyor.

   Albümde yer alan “İdea”, “Cariyeler ve Geceler” ile “Vivaldi İstanbul'da” eserleri için hazırlanan 3 video klip yakında gösterimde olacak. Albümün ilk konseri olan "Aşkın Gücü" adlı konser DVD'si ise “İDEA” albümünün sahne performaslarını Can Atilla sevenlere sunacak.

İDEA ( Spotify - Deezer - TTNet Müzik - iTunes )
  1. İdea
  2. Hamamda İlk Gözyaşları (İdea Mix)
  3. Vivaldi İstanbul'da (İdea Mix)
  4. Mara Despina (İdea Mix)
  5. Fısıltılar
  6. Cariyeler ve Geceler (İdea Mix)
  7. Rumeli Hisarı'nın Yapılışı (İdea Mix)
  8. Yağmur (İdea Max)
  9. Tüller,Trenler,Nefesler (İdea Mix)
  10. Piri Reis'in Haritası (İdea Mix)
0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi