25 Kasım 2013 Pazartesi

Müzik Notları...

*Can Atilla "İdea"
*Barbaros "İncecikten Bir Kar Yağar"
*Aydilge “Aşk Paylaşılmaz”
*Murat Ak "Mum Çiçeği"
*Deha "Teşekkürler"Haber başlıklarına tıklayarak istediğiniz habere kolayca ulaşabilirsiniz.... 
Can Atilla "İdea" 
Yaptığı benzersiz albümleri, film müzikleri, bale ve klasik müzik eserleri, sahne ve dizi müzikleri ile ülkemzide olduğu kadar dünyada da saygı ve kabul gören ünlü besteci Can Atilla, yepyeni albümü “İdea”nın ilk video klibini, albüme adını veren yeni şarkısına çekti. Can Atilla, geçtiğimiz Eylül ayında Sony Music etiketiyle yayımladığı ve “Cariyeler ve Geceler” albümünden bu yana yapmış olduğu hit şarkılarının trance ve lounge mixlerine yer verdiği albümünün açılış şarkısı olan “İdea”nın klibiyle müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Erkan Demir yönetmenliğinde, Ankara’da çekilen klipte Can Atilla’nın performans görüntülerine yer verildi. Benzersiz ses tasarımıyla öne çıkan “İdea”nın video klibi müzikseverlerle buluştu.

Barbaros "İncecikten Bir Kar Yağar" 
Geçtiğimiz Eylül ayında sinemaseverlerle buluşan; tutkulu bir aşk ve gerçek bir hayat hikayesinin anlatıldığı “Neva” filminin Sony Music etiketiyle müzik marketlerde yerini alan orijinal film müzikleri albümü müzikseverlerin beğenisini kazanmaya devam ediyor. Ilgın Olut’un kaleme aldığı ve 2000 yılında “Dünya Aktüel Ödülleri En Çok Satan Roman” ödüllü “Neva” kitabı Can Arca ve Birkan Uz yönetmenliğinde beyaz perdeye aktarılmıştı. Başrollerini yeni dönemin parlayan yıldızları Başak Parlak ile Şükrü Özyıldız paylaştığı “Neva” filminin, Orhan Şallıel’in müzik direktörlüğünde hazırlanan ve geçtiğimiz ay müzikseverlerle buluşan orijinal film müzikleri albümü dinleyicilerden tam not almıştı. Filmle özdeşleşen; sözleri Karacaoğlan, bestesi ise Saadettin Kaynak imzası taşıyan ve müzik dünyasının sevilen ismi Barbaros’un yorumuyla yeniden hayat bulan “İncecikten Bir Kar Yağar” şarkısı geçtiğimiz günlerde kliplendi. Can Arca ve Birkan Uz yönetmenliğinde Bahçeköy’de yapılan çekimlerde Barbaros’da kamera karşısına geçerken, klipte çoğunlukla filmden unutulmayacak sahneler ekranlara yansıtıldı.

Aydilge “Aşk Paylaşılmaz”
Aydilge'nin "Yalnızlıkla Yaptım" albümünün üçüncü video klibi, "Aşk Paylaşılmaz" adlı şarkısına çekildi. Söz ve bestesi Aydilge'ye ait olan ve albüm çıktığından beri konserlerinde hep bir ağızdan söylenen şarkının klibinde, aşkın aslında sevgilinin yanında bile tek kişilik yaşandığı anlatılıyor; çünkü her kalp, karşısındakini kendince seviyor. Yönetmenliğini Gökhan Palas'ın yaptığı klip, özel kameralarla elde edilen slow motion görüntülerle çekildi. Klipte, dansçıların estetik figürleriyle anlatılan; rüzgar, su, kar, duman efektleriyle bezenen, sembolik bir aşk evreni yaratıldı. “Aşkın da her şey gibi aşırı hızla yaşanıp tüketildiği günümüzde, tüm bu aşırı hıza inat, klibimizde zamanı yavaşlattık ve dansçılarımızın figürleriyle yer çekimine meydan okuduk” diyor Aydilge. “Tıpkı aşkın akla meydan okuduğu gibi...”

Murat Ak "Mum Çiçeği"
Murat Ak’ın ikinci klibi, sanatçının Destur adlı ilk solo albümünün ilgiyle karşılanan şarkısı Mum Çiçeği’ne çekildi. Mete Özgencil’in yönetmen koltuğuna geçtiği klipte sanatçıya, pop müziğin sevilen ismi Mercan eşlik etti. Geçtiğimiz aylarda Çimen’s Yapım etiketiyle ilk solo albümü “Destur”u müzik dünyasına sunan Murat Ak, Mete Özgencil imzalı ikinci klip çalışmasını dinleyiciler ile buluşturmaya hazırlanıyor. Albümün aynı zamanda isim babası da olan sanat dünyasının duayen ismi Mete Özgencil’in yönetmenliğini yaptığı klip, sanatçının söz ve müziği kendisine ait olan Mum Çiçeği adlı şarkıya çekildi. Daha önce TRT’nin takip edilen dizisi “Şubat”ta ilk kez dinleyicinin beğenisine sunulan şarkının klibinde Murat Ak’a, sevilen pop müzik sanatçısı Mercan eşlik etti.
Deha "Teşekkürler"
Geçtiğimiz aylarda "Mutasyon" isimli albümünü yayımlayan Deha, albümünün ikinci klibini müzikseverlerle buluşturdu. Teşekkürler isimli şarkının sözleri İsra Gülümser, müziği Ali Hassan Mohammed ve düzenlemesi İskender Paydaş imzalı. Şarkının klip yönetmenliğini Ozan Sökmen üstlendi.
TEŞEKKÜRLER
Karşılaştık bugün seninle
Zaman durdu o an kalpte
Neden rüzgara yenik talih
Gurur aşkın kelepçesi
Oysa sevdanın bir gerçeği
Dönen dünya hayat fani

Teşekkürler merak etme
Elbet hayatım sensiz geçer öyle
Teşekkürler selametle
Unut beni benim gibi unut sende

Korkulardan bahsederdin
Hiç mutlu son düşünmezdin
Sensiz güneş siyah derdin
Şimdi başka bir tendesin
Karanlıklar içindesin
Gecen gündüze olur mani

Teşekkürler merak etme
Elbet hayatım sensiz geçer öyle
Teşekkürler selametle
Unut beni benim gibi unut sende0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi