6 Kasım 2013 Çarşamba

Sürpriz Grup: Atlas!


   Bir araya getirdiği değerli müzisyenlerle, Türk rock müzik alanında kendisine iddialı bir yer edinmeye hazırlanan Atlas’ın ilk albümü Selam Yabancı   Sony Music etiketiyle müzikseverlerle buluşuyor.
   Doksanlı yıllardan bu yana kaleme aldığı şiirleri, romanları ve köşe yazılarıyla edebiyat dünyasının önemli isimleri arasında gösterilen Tuna Kiremitçi, tam 17 yıllık uzun bir aranın ardından “Atlas” grubuyla müzik dünyasına geri dönüyor. Vokalde Tuna Kiremitçi, gitarda Burak Aldinç, bas gitarda Can Yalım, tuşlu çalgılarda Selim Öztunç ve davulda da Hasan Köseoğlu’ndan oluşan Atlas, geçtiğimiz günlerde “Selam Yabancı” adlı ilk albümünü müzikseverlerle paylaştı.

 
Prodüktörlüğünü Serkan Çeliköz’ün üstlendiği albümün kayıtları Ali Rıza Şahenk tarafından The Fat Lab Stüdyosu’nda yapıldı. Albümde yer alan 10 şarkıdan 9’unun sözü ve müziği Tuna Kiremitçi imzası taşırken, efsanevi müzisyen Ritchie Blackmore’un bestesi olan “Temple Of The King”, Türkçe sözleriyle “Affet” olarak albümdeki yerini alıyor. Daha önce Tuna Kiremitçi tarafından, Müslüm Gürses için kaleme alınmış olan “Affet”, Atlas’ın albümünde yepyeni bir düzenlemeyle yeniden hayat buluyor. Albümün diğer sürprizi ise, Türk rock müziğinin önemli kadın sanatçılarından Aylin Aslım’ın da Atlas’a eşlik ettiği “Canavar” düeti.


"SELAM YABANCI" ( TTNet Müzik - Deezer - Spotify - iTunes
1- Selam Yabancı
2- Tabanca
3- Aferin Bize
4- Affet
5- Barbar
6- Canavar
7- Bana Sebepsin
8- Biçare
9- İçelim Öyleyse  
10- Rüzgar

   Atlas, albüm çıkışının hemen ardından bu kez de lansman konseriyle 28 Kasım akşamı Jolly Joker’de dinleyicilerle buluşuyor. Sürpriz  isimlerin de sahnede Atlas’a eşlik edeceği bu özel geceyi kaçırmayın! (Biletix)

    Geçtiğimiz günlerde radyolar ve iTunes üzerinden dinleyicilerle buluşan ve müzikseverlerin beğenisini kazanan “Tabanca” şarkısı, Evren Arasıl yönetmenliğinde çekilen video klibiyle de ekranlardaki yerini aldı.  TABANCA
Neden ellerim yine boş? Neden her zaman unutuş?
Esir alır insanı farkına varmadan
Acılar bize yadigar her şeyin sahtesi var
Şeytan diyor git buradan ardına bakmadan

İstanbul bana yabancı, İstanbul koca yalancı
İstanbul bana tabanca, şakağıma dayalı

Yandığım günahlarla, söndüğüm sevapları
Toplayıp çıkarırsam adam olur muyum?

Neden ellerim yine boş?
Neden her zaman unutuş?

Esir alır insanı farkına varmadan

İstanbul bana yabancı, İstanbul koca yalancı
İstanbul bana tabanca şakağıma dayalı0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi